Leningrad oblasti Kirov tumanida o‘zbekistonlik muhojir ma’muriy huquqbuzarligiga ko‘z yumishi uchun politsiyachiga 35 ming rubl miqdorida pora bermoqchi bo‘lgan.
Kirov tumani ma’muriyati matbuot xizmati muhojirga nisbatan pora bergani uchun jinoiy ish qo‘zg‘atilganini ma’lum qildi. Jinoyat uchun O‘zbekiston fuqarosi ikki yilgacha ozodlikdan mahrum etilishi mumkin. Migrant qo‘lga olinib, vaqtinchalik hibsxonada saqlanmoqda.
Muhojirlarga har qanday holatda ham qonundan chetlanmaslikka va pora bilan ish bitirishga urinmasliklarini tavsiya qilamiz.

Уроженец Узбекистана попытался дать взятку полицейскому в размере 35 тысяч рублей в Кировском районе. Мигрант хотел, чтобы сотрудник полиции закрыл глаза на его административное правонарушение.
В пресс-службе администрации Кировского района сообщили, что за дачу взятки в отношении мигранта возбудили уголовное дело. За преступление гражданин Узбекистана может отсидеть в тюрьме до двух лет. Мужчину задержали, он находится во временном изоляторе
Ранее «МК в Ленобласти» рассказал, что в Гатчинском суде рассмотрят дело о взятке бывшему сотруднику правоохранительных органов.