“Госдума”ning mudofaa qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, deputat Aleksey Juravlyov Rossiyaning Ukrainadagi maxsus harbiy operatsiyasini qo‘llab-quvvatlamagan muhojirlarni deport qilishni, ularning mamlakatda qolish asoslarini bekor qilishni taklif qilmoqda.
“Госдума”da ayni kunlarda muhojirlarni Rossiyadan majburiy chiqarib yuborish bo‘yicha qonun ikkinchi o‘qishda muhokama qilinmoqda. Parlamentariy o‘z taklifini shu muhokama doirasida bildirgan.
Deputat Juravlyovga ko‘ra, yangi qonunda muhojirlarni Rossiyaning an’anaviy ma’naviy-ahloqiy qadriyatlarini hurmat qilmagani, vatan himoyasi va fashizm ustidan g‘alabada rus xalqining qahramonliklari haqidagi tarixiy haqiqatni noto‘g‘ri talqin qilgani uchun deport qilish kerak.
Aleksey Juravlyov migratsiya oqimida kirib kelishi mumkin bo‘lgan har qanday g‘oyaviy ziddiyatlarni oldini olish uchun choralarni oldindan ko‘rish kerakligini alohida ta’kidlagan.

Первый заместитель председателя комитета Госдумы по обороне Алексей Журавлев инициировал введение миграционного режима высылки, согласно которой мигранты будут обязаны поддерживать специальные военные операции (СВО), проводимые Российской Федерацией, для сохранения права на пребывание в России.
Парламентарий внес поправку ко второму чтению законопроекта о введении миграционного режима высылки.
Журавлев пояснил, что этот законопроект предусматривает режим высылки мигрантов, в том числе за неуважение традиционных российских духовно-нравственных ценностей, искажение исторической правды о подвиге нашего народа при защите Отечества и вкладе в победу над фашизмом.
Депутат нижней палаты подчеркнул, что следует предусмотреть все возможные варианты идеологических противоречий, которые могут случиться при миграционном потоке.