Vladivostokda o‘zbekistonlik muhojir ikki yigitga hujum qilib, birini o‘ldirgan, ikkinchisini yaralagan. Primorye Tergov qo‘mitasining telegram kanalida xabar berilishicha, voqea 30-iyun kuni Tuxachevskiy ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Muhojir bo‘yniga pichoq urgan yigitlardan biri “tez yordam” yetib kelguniga qadar vafot etgan. Ikkinchi jabrlanuvchi kasalxonaga yotqizilgan va u tergovchilarga ko‘rsatma bergan.
U yerda bo‘lgan ikki migrantdan faqat biri hujum qilgan. Qo‘lga olingan shaxs tergov izolyatoriga jo‘natilgan. Uning sherigi, garchi hujumda ishtirok etmagan bo‘lsa ham Rossiyada noqonuniy bo‘lganligi sababli Ichki ishlar vazirligiga o‘tkazilgan. Tergovchilar, shuningdek, ayblanuvchining Rossiya Federatsiyasida bo‘lishi qonuniyligini ham tekshirmoqda.
Holat yuzasidan “Qotillik” va “Birovning joniga qasd qilish” moddalari bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Мигрант из Узбекистана зарезал парня и ранил его приятеля во Владивостоке в районе улицы Тухачевского, сообщается 30 июня в Telegram-канале следком Приморья.
Нападавший ударил мужчину ножом в шею, тот скончался еще до приезда скорой помощи. Раненого приятеля медики смогли откачать. Парень уже дал показания следователям.
Известно, что мигрантов было двое, но нападал только один из них. Агрессора уже задержали и поместили в СИЗО. Его друга передали в МВД, так как он не участвовал в убийстве и покушении, но находился на территории России незаконно. Сейчас следователи проверяют законность нахождения в РФ самого нападавшего.
Уголовное дело заведено по двум статьям: «Убийство» и «Покушение на убийство».
По информации Telegram-канала «Владивосток и точка», мигранты работали в местном кафе. Вечером 30 июня они шли по улице, кричали и громко слушали музыку. Приморцы сделали им замечание, после чего началась поножовщина.