Bugun soat 10:35 da Rossiya Favqulodda vaziyatlar vazirligiga Voronejning Voroshilov ko‘chasida qurilayotgan bino yonida Ichida ishchilar bo‘lgan minora kranining ko‘taruvchi platformasi qulagani haqida xabar kelib tushdi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, falokat oqibatida uch nafar ishchi jabrlangan: ulardan ikki nafari halok bo‘lgan, biri og‘ir tan jarohati olgan. Qutqaruv ishlari jabrlanganlar 18-qavat balandligida qolib ketgani sababli murakkablashdi.
Hozirda huquq-tartibot idoralari voqea joyida surishtiruv ishlarini olib bormoqda. Tergov qo‘mitasining aniqlik kiritishicha, ikki kishi – elektrik va montajchi halok bo‘lgan, yana bir montajshi og‘ir ahvolda.
Departament tomonidan tergovga qadar tekshiruv ishlari boshlangan.
Qurilish maydonchasida ikki ishchi halok bo‘lganidan keyin mehnat inspektsiyasi tomonidan ham tekshiruv boshlandi. Qurilish ishlarini pudratchi “Komplekskran” OOO amalga oshirmoqda. Fojiaga minora kranining montaj oboymasining qulashi sabab bo’lgan.

В 10:35 в МЧС России поступило сообщение о падении подъемной площадки башенного крана с рабочими возле строящегося здания на улице Ворошилова в Воронеже.
По предварительным данным, в результате падения пострадали трое рабочих: двое из них погибли, один получил серьезные травмы. Спасательные работы осложнялись тем, что пострадавшие оказались заблокированы на высоте 18 этажа.
В настоящее время правоохранительные органы проводят расследование на месте происшествия. По данным следственной комиссии, два человека – электрик и слесарь – погибли, еще один слесарь находится в тяжелом состоянии. Ведомство начало доследственную проверку.
Также начата проверка со стороны трудовой инспекции после гибели двух рабочих на стройплощадке. Работы на объекте велись подрядной организацией ООО «Комплекскран». Причиной трагедии стало падение монтажной обоймы башенного крана.