Poyezd harakati 2024-yil 24-sentyabridan yo‘lga qo‘yiladi va yil oxiriga qadar haftasiga bir marta qatnaydi. 2025-yildan esa haftasiga ikki marta qatnashni boshlaydi.
“Marshrut bo‘ylab turli aholi punktlarida to‘xtashlar rejalashtirilgan, bu esa yo‘lovchilarga boshqa yo‘nalishlarga ham safar qilish imkonini beradi”, — deya ta’kidladi Rossiya Transport vaziri Roman Starovoyt.
Sizningcha, yangi poyezd yo‘nalishlari ochilishi tufayli samolyot chiptalari arzonlashadimi yoki, aksincha, poyezdlar arzonroq tuyulishi uchun qimmatlashadimi?

С начала 2025 года поезд Ташкент–Москва начнет курсировать дважды в неделю, сообщает Министерство транспорта России.
Движение поезда будет запущено уже 24 сентября 2024 года, и до конца текущего года поезд будет ходить один раз в неделю.
“По маршруту предусмотрены остановки в различных населенных пунктах, что позволит пассажирам планировать поездки и в другие города”, — отметил министр транспорта РФ Роман Старовойт.
Как вы думаете, билеты на самолёт подешевеют из-за поездов или наоборот, подорожают, чтобы поезда казались дешевле?