“Rossiyada o‘tgan mahalliy saylovlar qiziq natija bilan yodda qoldi – sobiq migrant, ayni vaqtda Rossiya fuqarosi, Bahromjon Hasanov Moskva oblastining Pushkino shahrida deputatlik o‘rnini egalladi”, deb yozmoqda “Царьград” nashri.
Bahromjon Hasanov “Единая Россия” partiyasidan nomzod sifatida ko‘rsatilgan va deputat sifatida katta rejalarni amalga oshirish niyatida.
Hasanov O‘zbekistonda tug‘ilgan, 17 yoshgacha Tojikistonda yashagan, 90-yillarda Rossiyaga ko‘chib o‘tgan va 2008 yilda fuqarolik olgan.
Saylovlardan oldin u muntazam ravishda maxsus operatsiya hududiga gumanitar yordam bilan borib turgan.
Biroq, millatchilar Bahromjon Hasanovni yomonlashga urinishyapti, uning faoliyati to‘g‘risida noto‘g‘ri ma’lumotlar tarqatish boshlangan.
Hasanovni mahalliy aholi bilan birga yuborgan insonparvarlik yordami uning nazorati ostidagi do‘konlarga tushganida ayblashmoqda. Hasanov esa ayblovni rad etib, barcha gumanitar yordam fotofiksatsiya qilingani va zarur isbot-dalillar mavjudligini aytadi.
Eslatib o‘tamiz, Peterburgda o‘zbekistonlik Ravshanbek Qurbonov deputatlikka nomzod bo‘lgandi. Afsuski, u saylovda yutqazgan. Ammo u bilan birga mahalliy millatchilar ham yutqazishdi, chunki ularning nomzodi Ravshanbek Qurbonovning da’vosi tufayli sud orqali saylovdan chetlatildi.

Глава таджикской диаспоры выиграл выборы в Подмосковном городе Пушкино. Националисты начали бить в колокола всяческие привлекая внимание к персоне Бахромжона Хасанова.
Минувшие выборы отметились интересным победителем – депутатское кресло в подмосковном Пушкино занял мигрант Бахромжон Хасанов, пишет издание Царьград.
Бахромжон Хасанов выдвигался от партии «Единая Россия» и сейчас строит весьма достойные планы. Хасанов в Узбекистане, а до 17 лет жил в Таджикистане. В Россию будущий депутат переехал в 90-е годы, гражданство же получил в 2008-м.
Ещё до выборов мужчина регулярно ездил в зону спецоперации с гуманитарной помощью.
Однако националисты усиленно пытаются очернить Бахромжона Хасанова, распространяя порочную информацию о его деятельности. Хасанова обвиняют в том, что гуманитарка, которую он координировал, якобы попала в магазины секонд-хенда. Хасанов отрицает существование подобного инцидента, ибо во всех поездках ведётся фотофиксация, имеются необходимые подтверждения.
Напомним, что в Питере в депутаты пробивался уроженец Узбекистана, Равшанбек Курбонов. Но он выборы, к сожалению, проиграл. Однако, вместе с ним проиграли и местные националисты. Их представителя из кандидатов сняли через суд благодаря иску Равшанбека Курбонова.