Ijtimoiy tarmoqlar va telegram kanallarida Pushkinskiy shahar okrugi Deputatlar Kengashi raisi Artyom Sadulaning Bahromjon Hasanov arizasini o‘qib eshittirayotgan videosi tarqalmoqda.
“Deputatlar Kengashiga Hasanov Bahromjon tomonidan o‘z xohishi bilan iste’foga chiqish to‘g‘risida ariza kelib tushdi. Uning vakolatlari bugundan boshlab tugatilsin”, – deydi videoda Artyom Sadula.
Avvalroq Migrant.uz tojik diasporasi rahbari Baxromjon Hasanov Moskva oblastining Pushkino shahrida saylovlarda g‘alaba qozonib, deputat etib saylangani haqida yozgan edi.
Ammo millatchilar muhojir deputat bo‘lganini hazm qilolmay, oxirgi uch kun davomida Hasanovga “axborot hujum”larini oshirdi. Bahromjonga nisbatan turli bo‘htonlar qilinib, shaxsiga nafratni kuchaytirishda katta faollik ko’rsatildi.
Natijada, Hasanov bosimga bardosh berolmay iste’fo berishga qaror qildi.
Rossiyada o‘ng qarashli radikallarning ko‘nglila qarash rus bo’lmagan fuqarolar bilan hamkorlik qilishdan muhimroqqa o‘xshaydi.

Победивший на прошедших в сентябре дополнительных выборах в Совет депутатов городского округа Пушкинский Бахромжон Хасанов сложил полномочия на первом заседании окружного совета.
В городских социальных сетях и телеграм-каналах распространяется видео с заседания, на котором Председатель Совет депутатов городского округа Пушкинский Московской области Артем Садула зачитывает заявление Бахромжона Хасанова.
«В Совет депутатов поступило заявление от Хасанова Бахромжона о принятии его отставки по собственному желанию. Прекратить его полномочия с сегодняшнего дня», — отметил Артем Садула.
Ранее Migrant.uz писал о том, что глава таджикской диаспоры Бахромжон Хасанов выиграл выборы и избрался депутатом в городе Пушкино Московской области. Но националисты, узнав об этой новости на протяжении трёх дней «истерили» во весь голос, обвиняя и клевеща на новоизбранного депутата. В итоге, Хасанов не выдержал напора и написал заявление на отставку. Видимо, угождать ультраправым и мигрантофобам в России важнее, чем объединять усилия с порядочными, но нерусскими гражданами.