Sankt-Peterburgdagi yo’l-transport hodisasidan jabrlangan o’zbekistonlik kuryerning avariya natijasida uning oyoqlari singan, biroq holati barqaror. Endi uni oyoqlarini tiklash uchun murakkab operatsiyasi kutmoqda. Bu haqda o’zbekistonlik kuryerning qarindoshi “X” ijtimoiy tarmog’ida xabar bergan.
Eslatib o’tamiz, hodisa 19-sentabr kuni Sankt-Peterburgdagi Sredniy prospekt va Vasilyevskiy ostrov 1-yo’li ko’chalari kesishmasida sodir bo’lgandi. 38 yoshli karshering haydovchisi chap tomonga burilish paytida boshqaruvni yo’qotib, boshqa bir avtomobil bilan to’qnashgan. Zarba natijasida yengil avtomobil qarama-qarshi yo’lga chiqib ketib, yuqori tezlikda oziq-ovqat do’koni vitrinasi yonida bo‘lgan kuryerga urilgan.
Avtomobil vitrinaga urilishdan yonida turgan o’zbekistonlik kuryer-migrant bilan birga teshib o’tgan. O’zbekistonlik jiddiy jarohat olgan, ammo baxtiga omoni qolgan. U shoshilinch ravishda shahar markaziy shifoxonasiga yotqizilgan.
Hozirgi vaqtda o’zbekistonlik jabrlangan migrant hushida, lekin singan oyoqlari tufayli unga murakkab operatsiya qilinishi kutilmoqda. Falokatning ixtiyorsiz qurboni bo’lgan kuryer migrantning sog’ayib ketishiga umid qilamiz.
Huquq-tartibot organlari hodisa aybdori qo’lga olinganini va tergov harakatlari olib borilayotganini xabar qildi.

Курьер из Узбекистана, пострадавший в результате автомобильной аварии в Санкт-Петербурге, находится в стабильном состоянии, но у него диагностированы переломы ног, и ему предстоит сложная операция. Об этом сообщила родственница курьера в социальной сети “Х”.
Напомним, что инцидент произошел 19 сентября на пересечении Среднего проспекта и 1-й линии Васильевского острова в Санкт-Петербурге. 38-летний водитель каршеринга не справился с управлением во время поворота налево и столкнулся с другим легковым автомобилем. В результате удара иномарка вылетела на встречную полосу и на высокой скорости врезалась в витрину продуктового магазина.
При этом автомобиль протаранил стекло вместе с молодым человеком – курьером-мигрантом из Узбекистана, который находился рядом с витриной. Узбекистанец получил серьезные травмы, но, к счастью, остался жив. Его срочно госпитализировали в центральную больницу города.
В настоящее время пострадавший мигрант из Узбекистана находится в сознании, но ему предстоит сложная операция на ногах в связи с полученными переломами.
Родственники и врачи надеются на скорейшее выздоровление молодого человека, оказавшегося невольной жертвой этого страшного дорожно-транспортного происшествия. Правоохранительные органы сообщают о том, что виновник аварии задержан, ведутся следственные мероприятия.