Qobulov Abduvohid Voxobjon o‘g‘li 1997-yilning 1-iyulida Andijonning Marhamat tumanida tug‘ilgan. Hamyurtimiz bir necha marta Rossiyaga kelib, ishlab ketgan. Oxirgi marta Rossiyaga ishlashga kelib, qurilish korxonasida mehnat qilayotgani haqida oilasiga xabar bergan.
Yaqinlarining ma’lumotlariga ko‘ra, Abduvohid oxirgi marta Rossiyaga kelganida patent rasmiylashtirmagan. Shuning uchun oylik migratsion qaydi (registratsiyasi) tugashiga yaqin chegaraga borib, kirdi-chiqdi qilishni rejalashtirgan. Oila a’zolari bilan Abduvohid so‘nggi marta 2024-yilning 18-avgust kuni telefonlashgan.
Suhbat vaqtida Qobulov Abduvohid chegaradan qaytayotganini, Rossiyaga kirib kelgach yangidan “registratsiya” qilmoqchiligini aytib, telefoni o‘chishidan ogohlantirgan. Abduvohid 18-avgustda telefonlashganicha, boshqa uyidagilarga qo‘ng‘iroq qilmagan. Telefoni o‘chiq. Tanish-bilishlar ham uning qayerda ekanini bilmaydi. Chegaraga borishdan avval ishlagan qurilish firmasi, yashagan joyi haqida oila a’zolarida aniq ma’lumot yo‘q. Abduvohid bir necha marta Rossiyaga kelib-ketib yurgani uchun oila a’zolari uning o‘z-o‘zidan yo‘qolib qolishi mumkin emasligini aytadi.
Qobulov Abduvohid Vahobjon o‘g‘lini ota-onasi, oila a’zolari xavotir olib, qidirmoqda. Abduvohidni tanigan-bilgan hamyurtlarimizdan uni izlashda va topishda yordam so‘rashmoqda. Yo‘qolgan hamyurtimiz haqida har qanday ma’lumotga ega insonlar +79825533032 yoki +79822239210 raqamlari orqali bog‘lanishlari so‘raladi.

Кобулов Абдувохид Вохобжон угли родился 1 июля 1997 года в Мархаматском районе Андижанской области. Узбекистанец несколько раз приезжал в Россию на заработки.
В последний раз, приехав на работу в Россию, семье он сообщил, что работает на стройке. По информации близких, во время своего последнего посещения России Абдувохид не оформил трудовой патент. Поэтому ближе к концу срока действия миграционного учёта он планировал съездить на границу.
Последний раз со своей семьей Абдувохид общался 18 августа 2024 года. Во время разговора Кобулов Абдувохид сообщил, что возвращается с границы, и предупредил, что его телефон возможно отключится, как только он въедет в Россию. Узбекистанец планировал поставить себя на миграционный учёт и выйти на связь с родными.
Однако, с 18 августа Абдувохид больше не выходит на связь. Его телефон выключен. Родные и знакомые не знают, где и в каком состоянии он находится.
У семьи Абдувохида нет точной информации о строительной фирме, где он работал, и о месте проживания перед поездкой на границу. По словам родных Абдувохид не мог просто так пропасть, поскольку он несколько раз ездил в Россию и хорошо знает Москву.
Семья Кобулова Абдувохида ищут его на протяжении последнего месяца. Они просят помощи в поиске у соотечественников. Всех, кто располагает какой-либо информацией о пропавшем Абдувохиде, просят связаться по номерам +79825533032 или +79822239210