“Domodedovo” xalqaro aeroportida xorijiy fuqarolar uchun pasport nazoratidan o‘tish tartibiga o‘zgartirishlar kiritilgani haqida O‘zbekiston havo yo‘llari aviakompaniyasi o‘zining rasmiy sahifasida ma’lum qildi.
Ma’lum bo‘lishicha, 2024-yil 1-oktabrdan boshlab “Domodedovo”dan uchib ketayotgan va qo‘ngan yo‘lovchilar pasport nazorati kabinalarida qo‘shimcha ravishda biometrik suratga olinadi va daktiloskopik barmoq izlarini topshiradi.
Moskvaning “Domodedovo” aeroportidan uchadigan reys yo‘lovchilari parvozdan oldin nazoratdan o‘tishni hisobga olib, ertaroq borishlari tavsiya etiladi.

О проведении биометрических и дактилоскопических проверок на своей официальной странице сообщает авиакомпания «O‘zbekiston havo yo‘llari».
В информационном письме сообщается, с 1 октября 2024 года в кабинах паспортного контроля международного аэропорта «Домодедово» дополнительно будет проводится фотографирование и дактилоскопический контроль (снятие отпечатков пальцев) иностранных граждан.
В связи с изменениями при прохождении паспортного контроля иностранных граждан мигрантам рекомендуется заблаговременно планировать выезд на рейсы, запланированные из Московского аэропорта «Домодедово», для своевременного прохождения предполетного контроля.