3-4 май кунлари подшипник завод раҳбари Попов билан суҳбат бўлиб ўтди. Энди иш берувчи томондан суҳбат бўлиб ўтади, суҳбатдан ўтган фуқаролар заводга ишга жўнатилади.
5344013
Россиядаги подшипниклар ишлаб чиқарувчи завод Ўзбекистондан икки мингга яқин ишчи ва мутахассисларни ишга ёллашга қарор қилди.
Бу ҳақда Спутник Ўзбекистон мухбирига Ўзбекистон Меҳнат вазирлиги қошидаги Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги вакили хабар қилди.
Хабарга кўра, 3-4 май кунлари Россиянинг Вологод шаҳридаги подшипник заводи раҳбари Виктор Попов 200 нафарга яқин ўзбекистонликлар билан суҳбат ўтказган.
“3-4 май кунлари подшипник завод раҳбари Попов билан суҳбат бўлиб ўтди.  Энди иш берувчи томондан суҳбат бўлиб ўтади, суҳбатдан ўтган фуқаролар заводга ишга жўнатилади”, — деди агентликка суҳбатдош.
Эслатиб ўтамиз, жорий йил феврал ойи охирида Ўзбекистоннинг Москвадаги элчихонасида Ташқи ишлар меҳнат миграцияси агентлиги вакиллари билан учрашув ўтказилган эди. Мана шу учрашув чоғида агентлик Россиянинг бир қанча регионларида бўлиб, бир нечта меҳнат шартномаларини имзолашга муваффақ бўлишган.

Гендиректор предприятия 3-4 мая посетил Узбекистан и провел встречу с 200 желающими устроиться на российский завод.
5344013
Гендиректор Вологодского подшипникового завода 3-4 мая посетил Узбекистан и провел встречу с 200 желающими устроиться на предприятие. В дальнейшем работодатели будут проводить собеседование с каждым из них персонально.
Вологодское предприятие и Агентство по внешней трудовой миграции Минтруда Узбекистана 28 февраля 2017 года подписали соглашение о привлечении и найме граждан Республики Узбекистан для осуществления трудовой деятельности.
В документе предусмотрены гарантии социальной защиты, соблюдения экономических и иных прав трудящихся в РФ мигрантов из Узбекистана. Трудовой договор должен быть заключен с мигрантом еще отъезда в Россию.
Кроме того, во время визита в Москву президента Узбекистана Шавката Мирзиёева было подписано в том числе Соглашение об организованном наборе и привлечении граждан Узбекистана для осуществления временной трудовой деятельности на территории РФ и соглашение о взаимном учреждении представительств компетентных органов в сфере миграции.