8 октябрь куни Москва шаҳрининг “Синдика” савдо мажмуасида йирик ёнғин рўй берди. Қурилиш савдо мажмуасида юзага келган ёнғин бир зумда бир неча ўн минглаб квадрат метр майдонни қуршаб олди.
Ёнғин оқибатида бир неча киши жабрланди. Минглаб кишилар эвакуация қилинди. Кейинчалик ўт ўчирувчилар томонидан олов бартараф этилди.
Умумий ҳисобда 55 минг квадрат метр майдон олов ичида қолган. Бинонинг бир қисмида том қулаб тушган, икки қаватли савдо марказининг девори ҳам вайрон бўлган.
Мазкур ёнғин оқибатида бозорда 6 киши бедарак йўқолган. Улар Ўзбекистон фуқаролари эканлиги айтилмоқда. Бу ҳақда “Пятый канал” хабар берди. Улар олов ичида бўлган бинонинг ичкарисида қолиб кетганликлари тахмин қилинмоқда.

После пожара на московском рынке «Синдика» пропали шесть человек. По имеющейся информации, пропавшие – граждане Узбекистана, они могли находиться в горящем здании. Подробности уточняются.
Днем 8 октября появились первые сообщения о пожаре в строительном торговом центре «Синдика» в Одинцовском районе. Огонь моментально охватил несколько десятков тысяч квадратных метров. Из здания успешно эвакуировали несколько тысяч человек. Несколько человек пострадали.
Позже пожарным удалось ликвидировать открытое горение. Площадь возгорания составила 55 тысяч квадратных метров, рухнула часть кровли, обрушилась стена двухэтажного здания.