Россиянинг Светлогорск шаҳрида сешанба, 31 октябрь куни эркак киши томдан йиқилиб ҳаётдан кўз юмди. Ҳодиса «Виктория» супермаркети жойлашган туманда куннинг иккинчи ярмида юз берган. Гувоҳларнинг сўзларига кўра, эркак қурилаётган маъмурий бино томини ёпиш билан шуғулланаётган бўлган. Бу ҳақда Kun.uz Россия маҳаллий нашрларига таяниб хабар қилди.
Россия Тергов қўмитасининг минтақавий тергов бошқармаси раҳбари катта ёрдамчиси Наталья Гацконинг хабар беришича, воқеа жойида туманлараро бўлим терговчиси ишламоқда. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари ходимлари ҳалок бўлган эркакнинг шахсини аниқлашди. У Ўзбекистоннинг 30 ёшли фуқароси экани айтилмоқда.
Дастлабки маълумотларга кўра, эркак тўққиз метрлик баландликдан пастга қулаган. Терговчилар текширув бошлашди, ҳодисанинг барча тафсилотлари аниқланмоқда.

Во вторник, 31 октября, в Светлогорске после падения с крыши погиб мужчина. Инцидент произошёл во второй половине дня в районе супермаркета «Виктория».  По словам очевидцев, мужчина занимался кровельными работами на крыше строящегося административного здания.
Как сообщила корреспонденту Калининград.Ru старший помощник руководителя регионального СУ СК Наталья Гацко, на месте происшествия работает следователь светлогорского межрайонного отдела. Правоохранители установили личность погибшего. Им оказался 30-летний гражданин Узбекистана.
По предварительным данным, мужчина упал с девятиметровой высоты. Следователи проводят проверку, выясняются все обстоятельства случившегося.