2018 йил 1 январдан Москва вилоятида мигрантлар учун патент нархи қимматлашади. Москва вилоят думаси парламентарияси шу ҳақдаги тегишли қонун лойиҳасини уч ўқишда бир овоздан қабул қилди, дея хабар қилди Sputnik.
“2018 йилда патент нархини 4 мингдан 4,3 минг рубгача оширган ҳолда минтақавий коэффициентни 2,1 ҳажмда ўрнатиш таклиф этилмоқда. Бунда патент қийматининг ўсиши 7,5 фоизни ташкил этади”, — дея маълум қилди Москва вилоят иқтисодиёт ва молия вазири Михаил Ан.
Жорий йил тўққиз ойи давомида ҳудудда 159 минг меҳнат патенти тақдим этилди. Бу ўтган йилнинг шу даврига нисбатан 7,3 фоизга кўп демакдир. Патентларни сотишдан тушган даромад 2017 йилда беш миллиард рублга яқинроқни ташкил этди.

В Московской области с 1 января 2018 года увеличится стоимость патента для мигрантов. Соответствующий законопроект был единогласно одобрен в трех чтениях парламентариями Мособлдумы.
“Предлагается в 2018 году установить региональный коэффициент в размере 2,1, тем самым увеличив стоимость патента с 4 тысяч до 4,3 тысячи рублей. При этом рост стоимости патента составит 7,5%”, — сообщил министр экономики и финансов Подмосковья Михаил Ан.
За девять месяцев текущего года в регионе выдано 159 тысяч трудовых патентов, что на 7,3% больше, чем за аналогичный период прошлого года. Доходы от продажи патентов составили в 2017 году около пяти миллиардов рублей.