Полициячилар Самара-Чимкент трассасида 50 нафарга яқин Ўзбекистон фуқароларини қутқариб қолишди, деб хабар берди Sputnik нашри Қозоғистон Актюбинск вилояти ИИБ матбуот хизматига асосланиб.
“15 декабрь куни Самара-Чимкент трассасида Иргиз посёлкаси яқинида Россиядан Ўзбекистонга келаётган автобус бузилиб қолган. Ушбу ҳолат фожиа билан якунланиши мумкин эди, чунки саҳрода ҳарорат 23 даража совуқ бўлиб, изғирин эди”, — дейилади хабарда.
ИИБнинг хабарига кўра, автобусда Россиядан уйга қайтаётган 48 нафар ўзбекистонлик бўлган. Воқеа жойига келган маҳаллий полиция инспекторлари зудлик билан махсус техника чақиришган ва йўловчиларни трассадаги махсус пунктга олиб боришган. Бу ерда барча йўловчилар жой ва иссиқ чой билан таъминланган.

Около 50 граждан Узбекистана спасли полицейские на трассе Самара-Шымкент, сообщает Sputnik Казахстан со ссылкой на пресс-службу ДВД Актюбинской области.
Инцидент произошел накануне, 15 декабря, на трассе Самара-Шымкент. Вблизи поселка Иргиз сломался автобус, следовавший с Российской Федерации в Узбекистан.
Как говорится в сообщении ведомства, поломка могла обернутся трагедией, так как столбик термометра в степи показывал ниже 23 градусов мороза с ветром.
В автобусе находились 48 граждан Узбекистана, ехавшие с заработков из России. Прибывшие на место инспекторы отделения административной полиции, оценив обстановку, вызвали спецтехнику ЧС и, рассадив пассажиров, отвезли их в пункт обогрева, установленный на трассе.