Қозоғистонда ҳалок бўлганларнинг жасадлари Тошкентга олиб келинди
Ўзбекистон Фавқулодда вазиятлар вазирлиги 18 январь куни Қозоғистонда автобуснинг ёниши натижасида ҳалок бўлган 52 Ўзбекистон фуқароси ҳақида маълумот берди.
2018 йилнинг 19 январь куни соат 22:23да «Тошкент-Шарқий» аэродромига, Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий ҳаво кучларининг «ИЛ-76» махсус ҳарбий-транспорт самолёти бортида, жорий йилнинг 18 январь куни Қозоғистон Республикаси Ақтўбе вилояти «Чимкент-Самара» автомобиль йўлининг 1068 км.да автобуснинг ёниши натижасида ҳалок бўлган 52 нафар Ўзбекистон фуқароларининг жасадлари олиб келинди.
Қайд этилишича, ҳозирда шахсларни аниқлаш бўйича ишлар олиб борилмоқда.
Шу билан бирга, ёнган автобусда эҳтимоли бор  бўлган 52 Ўзбекистон фуқароси рўйхати эълон қилинди.
Фуқаролардан мазкур рўйхатда келтирилган шахслар ёки автобус ичида бўлган бошқа фуқаролар тўғрисида маълумотларга эга бўлганлардан ФВВнинг (+998 71) 147-10-50 ва (+998 71) 212-67-00 «Тезкор рақамлари»га қўнғироқ қилиш сўралади.

Тела погибших в Казахстане доставлены в Ташкент
МЧС Узбекистана опубликовало список лиц, погибших при пожаре в автобусе 18 января в Актюбинском районе Казахстана.
По информации Центра управления в кризисных ситуациях МЧС Республики Узбекистан (ЦУКС) 19 января с.г. в 22.23 часов на аэродром «Ташкент-Восточный» произвел посадку специальный военно-транспортный самолет «Ил-76» ВВС Республики Узбекистан с телами 52 граждан Узбекистана, погибших при пожаре в автобусе, произошедшим 18 января с.г. на 1068 км автотрассы «Шымкент-Самара” в Актюбинском районе Республики Казахстан.
В настоящее время ведется работа по опознанию их личности, сообщило МЧС Узбекистана. Министерство опубликовало список из 52 человек, возможно находившихся в сгоревшем автобусе.
Граждан, владеющих информацией об указанных лицах или других лицах, которые могли находиться в автобусе, просят позвонить на «горячую линию» МЧС по телефонным номерам: (+99871) 147−10−50 или 212−67−00.