“Газпромбанк” Ўзбекистоннинг йирик банки “Ипотека-банк” билан ҳамкорликда Россия банкларининг исталган карталаридан UzCard ва Humo тўлов тизимлари карталарига комиссиясиз пул ўтказиш хизматини йўлга қўйди. Бу ҳақда Газпромбанк хабарида айтилади.
Ўзбекистондаги исталган банкнинг UzCard ва Humo карталарига бир лаҳзада пул ўтказишни Газпромбанк веб-сайтига кириб амалга ошириш мумкин. Бунинг  учун фақатгина пул олувчининг карта рақами киритилса кифоя қилади.
Юборувчи шу заҳоти  ўзбек сўмидаги ўтказма суммасини кўриши мумкин бўлади.
Бундан ташқари, Ўзбекистон фуқаролари Россиядан ўз мамлакатларига пул маблағларини ўтказишда #РодныеБлизко картасини расмийлаштириб олишса, пул ўтказиш пайтида имтиёзли конвертация курсидан фойдаланишлари мумкин.
Худди шу карта билан Россия бўйлаб комиссиясиз пул ўтказмалари ҳам амалга оширилади. Яъни, Газпромбанк карталарига чекловсиз ва бошқа Россия банкларининг карталарига телефон рақами бўйича бир ойга 100 минг рублгача тезкор тўлов тизими орқали пул ўтказиш мумкин.
#РодныеБлизко карта эгалари мобил алоқа учун 70% гача чегирма олишлари ҳам мумкин бўлади. Бунинг учун сиз ГПБ Мобайл СИМ-картасини олиш учун ариза топширишингиз, «Быть вместе» дастурига аъзо бўлишингиз ва харидларни карта орқали тўлашингиз керак бўлади. Бундан ташқари, карта билан тўлашда, сизга ҳамкорлардан 30% гача нақд пул олиш имкониятини беради.
Мижоз бир неча кун ичида бериладиган ўз номига карта очтириши ёки мижозга дарҳол бериладиган эгасини номи кўрсатилмайдиган  картани очтириши мумкин. Ўз номига очтирилган картани Газпромбанкнинг исталган офисида олиш мумкин, эгасини номи кўрсатилмаган тезкор картани эса фақат «ФудСити» офисида олиш мумкин ( Москва шаҳри, Сосенское посёлкаси, Калужское шоссе, 22-километр, 10. Оптово-продовольственный центр, ТК FOOD City, этаж 1, павильон А2-083-087)
#РодныеБлизко картасини  олиш ва унга хизмат кўрсатиш қўшимча шартларсиз бепул амалга оширилади.
Ўзбекистонлик меҳнат мигрантлари учун бундай картанинг жорий этилиши “Газпромбанк”га ушбу мамлакат мижозлари билан ҳамкорликни кенгайтириш, уларнинг хорижга пул ўтказмаларини соддалаштириш ва қулай масофавий банк хизматларидан фойдаланиш имкониятини яратиш имконини беради. Яқин келажакда МДҲнинг бошқа мамлакатларига пул ўтказмалари географиясини кенгайтириш режалаштирилган.
Ўзбекистонга пул ўтказмасини амалга ошириш учун ушбу ҳаволани босинг ва веб-сайтдаги #РодныеБлизко  картасидаги шартлар билан батафсил танишишингиз мумкин.

Газпромбанк в партнёрстве с крупным банком Узбекистана «Ипотека-банк» запустил сервис денежных переводов с любых карт российских банков на карты платёжных систем UzCard и Humo без комиссии. Об этом говорится в сообщении Газпромбанка.
Перевод с мгновенным зачислением на карты UzCard и Humo любого банка Узбекистана можно осуществить на сайте Газпромбанка: из реквизитов достаточно указать только номер карты получателя.
Отправитель сразу увидит сумму зачисления в узбекских сумах.
Кроме того, граждане Узбекистана могут оформить карту #РодныеБлизко и при переводе денежных средств из России в эту республику пользоваться льготным курсом конвертации. По этой же карте доступны переводы без комиссии по всей России — на карты Газпромбанка без лимита и на карты других российских банков по номеру телефона через систему быстрых платежей до 100 тыс. руб. в месяц.
Держатели карты #РодныеБлизко могут получать скидку до 70% на мобильную связь. Для этого нужно оформить SIM-карту ГПБ Мобайл, стать участником программы лояльности «Быть вместе» и оплачивать покупки картой. Кроме того, расплачиваясь картой, можно получать кешбэк у партнеров до 30%.
Клиент может выбрать между именной картой, которая оформляется несколько дней, и неименной, которая выдается клиенту моментально. Именную карту можно получить в любом офисе Газпромбанка, а моментальную — только в офисе «ФудСити» по адресу: г. Москва, пос. Сосенское, Калужское шоссе, 22-й километр, 10 (Оптово-продовольственный центр, ТК FOOD City, этаж 1, павильон А2-083-087).
Выпуск и обслуживание карты #РодныеБлизко будет бесплатным без дополнительных условий.
«При разработке продуктов и услуг Газпромбанк ставит в приоритет потребности клиентов и внедряет именно те предложения, которые отвечают запросам потребителей. Так, в условиях растущего рынка трансграничных переводов мы решили запустить новый сервис переводов в Узбекистан, а также банковскую карту для граждан этой страны. Уверен, что благодаря удобству в повседневном использовании наши новые продукты будут востребованы на рынке, и уже в этом году мы увидим среди наших клиентов много граждан Узбекистана», — отметил Первый Вице-Президент, член Правления Газпромбанка Алексей Попович.
Внедрение карты для трудовых мигрантов Узбекистана позволит Газпромбанку расширить взаимодействие с клиентами из этой страны, упростив им переводы за рубеж и предоставив возможность пользоваться удобными дистанционными банковскими сервисами. В ближайшее время планируется расширение географии переводов и на другие страны СНГ.
Для того чтобы сделать перевод в Узбекистан, перейдите по ссылке, а подробнее ознакомиться с условиями по карте #РодныеБлизко можно на сайте.