Айни вақтда санъаткор “Домодедово” аэропортида бўлиб турибди.
Сешанба куни Тошкентдан Москвага учиб борган қўшиқчи Наргиз Зокирова Россияга киритилмади, деб хабар беради Интерфакс агентлиги.
У тарихий ватани Ўзбекистонга депортация қилиниши мумкин. Ҳозирча бу борада Ўзбекистон томонидан ҳеч қандай изоҳ берилмаган.
Наргиз Зокирова Ўзбекистонда, таниқли мусиқачилар оиласида туғилган. 1995 йилда ота-онаси билан биргаликда АҚШга кўчиб кетган. 2013 йилда у Россиянинг “Голос” телевизион лойиҳасида иккинчи ўринни эгаллаган ва шундан буён Россия Федерациясида ижод қилади.
Шу йилнинг апрель ойида Ўзбекистон ижтимоий тармоқларида хонанданинг Ўзбекистонга қайтгани ҳақида хабарлар берилди.
Россиянинг Украинада махсус операцияси бошланганидан сўнг Зокирова Тошкентга келган ва бу ерда Россияни танқид қилган эди.
Айтиб ўтиш керакки, Қримдаги концерти туфайли Украина ҳам санъаткорнинг мамлакатга киришига тақиқ қўйган.

В настоящее время она находится в аэропорту «Домодедово», куда прилетела рейсом из Ташкента.
Певицу Наргиз Закирову, прибывшую во вторник из Ташкента в Москву не пустили в Россию, сообщает Интерфакс.
По данным издания, она может быть депортирована на историческую родину, в Узбекистан.
Со стороны Узбекистана по данному поводу пока комментариев нет.
Наргиз Закирова родилась в Узбекистане в известной семье музыкантов. В 1995 году вместе с родителями она эмигрировала в США, в 2013 году заняла второе место в российском телевизионном проекте “Голос”, с тех пор творческой деятельностью занималась в РФ. В апреле этого года в узбекских соцсетях сообщалось, что экстравагантная певица вернулась в Узбекистан.
С началом спецоперации России на Украине Зокирова прилетела в Ташкент и выступила с резкой критикой в адрес России.