Мўғулистон Ўзбекистон фуқаролари учун 30 кун муддатга визасиз тартибни жорий этди.
Мўғулистон Ўзбекистон фуқаролари учун 30 кун муддатга визасиз тартибни жорий этди. Бу борадаги келишувга 3 июнь куни Тошкентда бўлиб ўтган Ўзбекистон ва Мўғулистон ташқи ишлар вазирларининг ўринбосарлари Фурқат Сидиқов ва Батсумбер Мунхжин учрашувида эришилган.
Музокарада ўзаро товар айирбошлаш ҳажмини ошириш борасида салмоқли салоҳият мавжудлигига ҳам эътибор қаратилди. Хусусан, Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари, биринчи навбатда, мева-сабзавотларнинг Мўғулистон бозорига экспортини орттириш имкониятлари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон ва Мўғулистоннинг Шанхай ҳамкорлик ташкилоти доирасидаги алоқаларининг истиқболлари масаласи кўриб чиқилди.
Икки мамлакат ўртасида фуқаролар авиацияси ва халқаро автомобиль ташувлари хусусида битимлар имзолаш масалалари ҳам муҳокама қилинди.

Монголия ввела для граждан Узбекистана безвизовый режим сроком на 30 дней.
Об этом было сообщено 3 июня на встрече заместителя министра иностранных дел Узбекистана Фурката Сидикова с заместителем министра иностранных дел Монголии Батсумбером Мунхжином в рамках его рабочего визита в Ташкент.
На переговорах говорилось о наличии существенного потенциала для увеличения двустороннего товарооборота. Обсуждались возможности увеличения экспорта сельскохозяйственной, в первую очередь, плодоовощной продукции Узбекистана на рынок Монголии.
Рассмотрены перспективы взаимодействия Узбекистана и Монголии в рамках Шанхайской организации сотрудничества.
Стороны обсудили вопросы, связанные с заключением между правительствами двух стран соглашения о воздушном сообщении и международных автомобильных перевозках.
Узбекистан и Монголия в текущем году отмечают 30-летие с момента установления дипломатических отношений