Россияда ишлайдиган қирғизистонлик мигрант чиқиндилар орасидан 1000 доллар ва 80 минг рубль пул топиб олди, бу ҳақда ТАСС хабар берди.
Москванинг “Южное Медведково” ҳудудидаги мактаблардан бирида ҳовли супурувчи бўлиб ишлайдиган бу омадли мигрант, чиқиндилар орасидан пул эмас, балки, металл қидираётган бўлган. Заповедная кўчасидаги ахлат контейнерларининг бирида қирғизистонлик мигрант матоли сумка ичида, ёмғирда кийиладиган пальто ва пайпоқларни топиб олган. Улардан бирида 10 дона 100 долларлик, 15 дона 5 минг рубллик ҳамда 5 дона минг рубллик банкнотлар ва яна 50 рубль бўлган.
Мусофир пулларни ўзига олиб қолмади. Дастлаб мустақил равишда пул эгасини топишга ҳаракат қилган. Лекин уринишлари самарасиз кетгач, у полицияга мурожаат қилган.

Дворник школы в московском районе Южное Медведково нашел в мусорном контейнере $1 тыс. и 80 тыс. рублей, после чего обратился в полицию. Об этом ТАСС сообщил во вторник источник в правоохранительных органах.
“Уроженец Киргизии, работающий дворником в школе в Южном Медведкове, ходил по району и искал в мусорных баках металл. Из контейнера на Заповедной улице он достал тряпичный пакет с дождевиком и носками, в одном из которых были 10 купюр по $100, 15 купюр по 5 тыс. рублей, 5 купюр по тысяче рублей и еще 50 рублей”, – сказал собеседник агентства.
Мужчина забрал деньги, чтобы самостоятельно найти их хозяина. После неудачных попыток он обратился в полицию. Начата проверка.