Техаснинг Сан-Антонио шаҳрида йўл четига ташлаб кетилган юк машинасида ҳалок бўлган муҳожирлар 46 тадан 51 нафарга етди. Бу ҳақда aa.com агентлиги хабар бермоқда.
АҚШнинг Техас штатидаги Сан-Антонио шаҳрида юк машинаси ичидан 46 нафар мигрантнинг жасади топилган. Юк машинасида тирик топилган 16 нафар муҳожир шифохонага юборилган. Улардан 5 нафари, жумладан 4 ёш бола ўша ерда вафот этгишди. Ўлимга сабаб эса – иссиқ ҳарорат ва сувсизлик. Лекин, Техас губернатори ўлимнинг асл сабаби – бу Жо Байденнинг очиқ чегаралар ва иммиграция сиёсати, деб ҳисобламоқда.
Юк машинаси ичида 22 нафар – мексикалик, 7 нафар гватемалалик ва 2 нафар Гондурас фуқаролари бўлишган. Қолганларнинг шахсини аниқлаш ишлари давом этмоқда.
Полиция бераётган маълумотларга қараганда, ташлаб кетилган юк машинаси ҳайдовчиси ва унга ҳамроҳ бўлган икки киши ҳибсга олинган.

Количество мигрантов, погибших в брошенном грузовике в Сан-Антонио, штат Техас, возросло от 46 до 51. Об этом сообщает агентство «aa.com».
Власти обновили число погибших, обнаруженных в брошенном грузовике в Сан-Антонио, которое они первоначально объявили как 46, выросло до 51.
Утверждается, что 5 из 16 человек, в том числе 4 ребенка, которых нашли живыми в грузовике, скончались в больнице, куда их позже доставили.
Сообщается, что 22 иммигранта из Южной Америки, которые пытались нелегально перебраться в США и которые, по предварительным оценкам, являются нелегальными рабочими — граждане Мексики, 7 граждане Гватемалы и 2 граждане Гондураса. Уточнение личности остальных еще не завершено.
Губернатор Техаса обвинил Байдена и его политику в смерти мигрантов, обнаруженных в фуре.
По словам полиции, водитель брошенного грузовика и два сопровождающих его человека взяты под стражу.