Ўзбекистон Республикасининг Таиланддаги Бош консулхонаси ижтимоий тармоқлардаги ёлғон эълонлар ҳақида огоҳлантирди.
Ўзбекистоннинг Бангкок шаҳридаги Бош консулхонаси маълумотига кўра, ижтимоий тармоқларда Таиланд ҳудудида 5-10 минг АҚШ доллари миқдорида иш таклиф этиш бўйича ёлғон эълонлар тарқалмоқда, деб хабар беради Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги.
Алдов қурбони бўлган фуқаролар Таиланд ҳудудига келгач, ноқонуний тарзда қўшни давлатлар ҳудудига олиб ўтилмоқда, мажбурий меҳнат ва одам савдоси қурбонига айланиш ҳолатлари кузатилмоқда.
Юртдошларимиздан ёлғон маълумотларга ишонмасликларини, осон иш таклифларига эътибор бермаслик ва уларнинг тарқалишига йўл қўймасликларини сўраймиз.
Агар сиз шу каби вазиятга тушиб қолсангиз, Бангкок шаҳридаги Бош консулхонага қуйидаги рақамлар орқали мурожаат қилишингизни сўраймиз:

Генеральное консульство Республики Узбекистан в Таиланде предупредило о ложных объявлениях в социальных сетях.
По информации Генерального консульства Узбекистана в Бангкоке, в социальных сетях распространяются ложные объявления о предложениях работы на сумму 5-10 тысяч долларов США на территории Таиланда, сообщает Агентство по внешней трудовой миграции.
После прибытия в Таиланд граждане, ставшие жертвами мошенничества, незаконно вывозятся на территорию сопредельных стран, наблюдаются случаи принудительного труда и торговли людьми.
Мы просим наших соотечественников не верить ложной информации, игнорировать легкие предложения работы и не допускать их распространения.
Если вы оказались в подобной ситуации, пожалуйста, свяжитесь с Генеральным консульством в Бангкоке по следующим телефонам: