Россия Федерациясида салоҳиятли иш берувчилар билан учрашувлар давом этмоқда.
Ўзбекистон Ташқи меҳнат миграцияси агентлигининг Санкт-Петербургдаги ваколатхонаси ходимлари ўзбекистонликларнинг Россиядаги меҳнат фаолиятини ташкил этиш мақсадида йирик иш берувчилар билан музокараларни давом эттиришмоқда.
Улар “Третий парк” корхонаси раҳбарияти билан учрашиб, бўш иш ўринларига ўзбекистонликларни жалб қилиш хусусида суҳбатлашдилар.
Ҳозирги пайтда автобус ташувларига ихтисослашган бу корхонада Ўзбекистондан 500 нафардан зиёд фуқаро меҳнат қилади.
Петербургдаги мазкур корхона раҳбари агентлик билан ҳамкорлик қилиш ниятини билдириб, яна 150 нафар “Д” тоифали автобус ҳайдовчиларини ва 50 нафар автомеханикларни ишга қабул қилишини билдирди. Оммавий ишга жалб қилиш икки томон келишуви асосидаги шартларга кўра амалга оширилади.
Музокаралар якунида томонлар корхонада ишлаётган Ўзбекистон фуқаролари билан учрашув ташкил этишга келишиб олдилар, деб хабар беради, Sputnik Ўзбекистон.

Встречи с потенциальными работодателями Российской Федерации продолжаются.
Сотрудники представительства Агентства по вопросам иностранной трудовой миграции в Санкт-Петербурге провели встречу с руководством предприятия “Третий парк”.
В настоящее время в этой компании, специализирующейся на автобусных перевозках, работают более 500 граждан Узбекистана.
На встрече руководитель петербургского предприятия “Третий парк” выразил желание сотрудничать с Агентством по трудовой миграции и сообщил, что готов принять на работу 150 водителей автобусов класса “Д” и 50 автослесарей.
В конце переговоров стороны договорились организовать встречу с гражданами Узбекистана, работающими на предприятии, сообщает Sputnik Узбекистан.