Қозоғистон фуқаро авиацияси қўмитаси матбуот хизматининг маълум қилишича июль ойидан белгиланган жадвалга яна иккита рейс қўшилади.
Россиянинг энг йирик 10 та авиакомпаниялари сафида бўлган Red Wings Қозоғистон ва Россия федерацияси ўртасида июль-август ойларида бир нечта рейсларни йўлга қўйишни режалаштирган, деб хабар беради “Прайм” агентлиги.
“Жорий йилнинг 17 июлидан бошлаб Олмаота-Челябинск” йўналиши бўйича ҳафтасига 1 мартадан – якшанба кунлари, 22 июлдан бошлаб “Ақтўбе-Жуковский” йўналиши бўйича мунтазам йўловчи қатновларини  амалга ошириш режалаштирилган. Рейслар жума ва якшанба кунлари, ҳафтасига 2 мартадан амалга оширилади”,- дейилади матбуот хизмати хабарида.
Мазкур авиакомпания август ойида Уфадан Олмаота ва Нур-Султонга парвозларни бошлайди. Ушбу йўналишда 100 ўринли замонавий SSJ100 лайнерларидан фойдаланилади.
Энг арзон нархлардаги чипталар аллақачан авиакомпания сайтида ва мобил иловасида сотилмоқда. Иловани App Store ва Google Play орқали юклаб олиш мумкин.
Уфа-Олмаота-Уфа рейси 4 августдан бошланади ва пайшанба кунлари амалга оширилдаи.
Уфа-Нур-Султон-Уфа рейслари ҳам 4 август кунидан бошланади.
Олмаота Қозоғистонда сайёҳларни жалб қиладиган энг катта ва қизиқарли шаҳарлардан ҳисобланади. Қозоғистоннинг пойтахти-Нур-Султон эса мамалкатнинг бизнес, маъмурий ва маданий маркази саналади.
Red Wings авиакомпаниясининг УФА шаҳридан Анталия, Екатеринбург, Истанбул шаҳарларига уюштирилган парвозлари сафини Қозоғистоннинг йирик шаҳарлари тўлдирмоқда.

В расписание два дополнительных полета добавят в июле, сообщила пресс-служба Комитета гражданской авиации (КГА) республики.
Также планируется запуск еще нескольких рейсов между РК и РФ в рамках дальнейшего восстановления международного сообщения, сообщает агентсво «Прайм».
“С 17 июля текущего года планируется начать выполнение регулярных пассажирских рейсов по маршруту Алматы – Челябинск с частотой 1 рейс в неделю по воскресеньям, а также с 22 июля текущего года – по маршруту Актобе – Жуковский с частотой 2 рейса в неделю по пятницам и воскресеньям”, – написали в пресс-релизе.
Так же авиакомпания Red Wings в августе начнет полеты из Уфы в Алматы и Нур-Султан. На этих направлениях будут задействованы современные комфортабельные лайнеры SSJ100 вместимостью 100 кресел.
Билеты по самым привлекательным ценам уже в продаже на сайте и в мобильном приложении авиакомпании, доступном для скачивания в App Store и Google Play.
Рейсы Уфа-Алматы-Уфа стартуют 4 августа и будут выполняться по четвергам.
Рейсы Уфа-Нур-Султан-Уфа стартуют также 4 августа и будут выполняться по четвергам.
Алматы является одним из крупнейших и самых интересных для туризма городов Азии. Нур-Султан – столица Казахстана, деловой, административный и культурный центр страны. Рейсы в эти города прекрасно дополнят маршрутную сеть Red Wings из Уфы, которая сейчас включает Анталию, Екатеринбург и Стамбул. До открытия прямых перелетов совершить путешествие из Уфы в Алматы и Нур-Султан можно рейсами Red Wings с пересадкой в Екатеринбурге.
Red Wings входит в десятку крупнейших российских авиакомпаний, специализируется на регулярных и чартерных пассажирских перевозках. Базовые аэропорты авиакомпании – «Жуковский», «Домодедово», «Кольцово» (Екатеринбург), «Баландино» (Челябинск) и аэропорт Махачкалы.