Новосибирск вилоятига мигрантлар асосан Ўзбекистон, Тожикистон, Қозоғистон, Қирғизистон ва Озарбайжондан келишади, деб хабар беради rambler.ru.
2022 йилда Новосибирск вилоятига 163 000 дан зиёд мигрант келган.
Мазкур вилоятга асосан Маркзий Осиё республиклари фуқаролари ишга келишади.
Россия  Ички ишлар вазирлиги ҳудудий бош бошқармаси миграция масалалари бўлими бошлиғи Яна Голубеванинг сўзларига кўра Новосибирск ҳар доим йирик қурилиш лойиҳалари билан меҳнат мигрантларини ўзига жалб қилиб келган.
Жорий йилда Новосибирск вилоятига визасиз келган хорижликлар учун 22 мингта меҳнат патенти берилган. Улар асосан қурилиш, тозалаш соҳасида ва жисмоний шахсларга ёлланиб ишлашади.

В Новосибирскую область в основном прибывают из Узбекистана, Таджикистана, Казахстана, Киргизии и Азербайджана, сообщает rambler.ru.
В Новосибирскую область в 2022 году приехали свыше 163 000 мигрантов
В этот регион Новосибирск в основном приезжают рабочие из республик Центральной Азии.
По словам начальника отдела управления по вопросам миграции областного ГУ МВД России Яны Голубевой, Новосибирск всегда привлекал трудовых мигрантов крупными строительными объектами.
Следует отметить, что в нынешнем году в Новосибирской области уже было выдано 22 тысячи патентов на работу для иностранцев, прибывших в безвизовом порядке. В основном, они заняты в таких сферах как: строительство, клининг, а также работа в найме у физических лиц.