2022 йилнинг 18 июлидан бошлаб Россиянинг Москва, Қозон ва Санкт-Петербург шаҳарларига мунтазам автобус қатновлари қайта тикланди.
Ўзбекистон Транспорт вазирлиги ахборот хизмати хабарига кўра, мазкур йўналишларда қатновлар Uzautotrans service корхонасининг Yutong русумли автобусларида амалга оширилади.
18 июлдан бошлаб, ҳафтанинг душанба ва пайшанба кунлари “Тошкент” автовокзалидан соат 12:00 да Тошкент–Москва йўналишида қатновлар амалга оширилади. Мазкур йўналишда чипта нархи –1 000 000 сўм.
Тошкент–Қозон йўналишида қатновлар ҳафтанинг сешанба ва жума кунлари бажарилади. Автобуслар “Тошкент” автовокзалидан соат 11:00 да ҳаракатланишни бошлайди. Чипта нархи – 800 000 сўм.
Тошкент–Санкт-Петербург йўналишида қатновлар ҳафтанинг чоршанба ва шанба кунлари бажарилади. Автобуслар “Тошкент” автовокзалидан соат 16:00 да йўналиш бўйлаб ҳаракатланишни бошлайди. Чипта нархи – 1 250 000 сўм.

С 18 июля 2022 года восстановлено регулярное автобусное сообщение с российскими городами Москвой, Казанью и Санкт-Петербургом.
Как сообщает информационная служба Министерства транспорта Узбекистана, поездки по этим направлениям осуществляются автобусами Yutong автопредприятия «Uzautotrans service».
С 18 июля по понедельникам и четвергам недели маршрут Ташкент-Москва будет выполняться с автовокзала «Ташкент» в 12:00. Стоимость билета по данному направлению составляет 1 000 000 сумов.
Маршруты Ташкент-Казань выполняются по вторникам и пятницам недели. Автобусы отправляются с автовокзала Ташкента в 11:00. Стоимость билетов – 800 000 сум.
По маршруту Ташкент-Санкт-Петербург рейсы осуществляются по средам и субботам недели. Автобусы начинают движение по маршруту от автовокзала «Ташкент» в 16:00. Стоимость билетов – 1 250 000 сумов.