Қатновлар 2022 йилнинг 1 августидан бошлаб амалга оширилади.
Подробно.уз хабарига кўра, Новосибирск шаҳрига автобуслар ҳафтанинг ҳар якшанба куни Тошкент автовокзалидан йўлга чиқади. Билет нархи 800 минг сўм этиб белгиланган.
Транспорт вазирлиги масъул ходимлари берган маълумотларга кўра халқаро рейслар бўйича ҳар бир автобусга уч нафардан ҳайдовчи бириктирилган. Йўлга тушишдан олдин ҳайдовчилар тиббий кўрикдан, автобус эса техник кўрикдан ўтказилади. Йўл ҳаракати мобайнида ҳайдовчилар ҳар 4 соатда ўрин алмашади.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ жорий йилнинг 18 июлидан бошлаб, Тошкент шаҳридан Москва, Санкт-Петербург ва Қозон шаҳарларига халқаро авобус қатновлари йўлга қўйилгани ҳақида хабар берган эдик.

Рейсы будут осуществляться с 1 августа 2022 года.
Узбекистан с 1 августа запускает автобусные рейсы между Ташкентом и Новосибирском, сообщает корреспондент Podrobno.uz.
Рейсы будут осуществляться каждый понедельник с автовокзала “Ташкент” (14:00). Стоимость билета – 800 тысяч сумов.
“К каждому автобусу, выезжающему на маршрут, прикреплены три водителя. Перед выездом на маршруты каждый водитель проходит медицинский осмотр, а автобусы – технический. Во время поездок водители меняются каждые четыре часа”, – отметили в министерстве.
Напомним, что с 18 июля было восстановлено регулярное автобусное сообщение между Россией и Узбекистаном. Рейсы из Ташкента в Москву, Казань и Санкт-Петербург осуществляются компанией Uzautotrans Service на автобусах Yutong.