Россияда уч йил ичида икки қоидабузарлик содир этилган тақдирда чет элликлар мамлакатдан чиқариб юборилади, дейди РФ Мигрантлар федерацияси президенти Вадим Коженов. Бу ҳақда rambler.ru хабар беради.
Чет эл фуқаролари маъмурий ҳуқуқбузарликларни содир этмасликка ҳаракат қилишади. “Агар чет эл фуқароси уч йилда иккита қоидабузарлик содир этса, уни мамлакатдан чиқариб юборишади. Мигрант маъмурий ҳуқуқбузарликларга биздан масъулиятлироқ, жиноий ҳуқуқбузарликларга эса биз сингари масъулиятли муносабатда бўлишади. чунки ҳеч ким жиноятчи бўлиб, қамоқда ўтиришни истамайди”, – дейди РФ Мигрантлар федерацияси президенти Вадим Коженов.
Маъмурий ҳуқуқбузарлик содир этган вазиятларда чет эллик дарҳол жаримани тўлашга шошилади. Сабаби, биринчи жаримани тўламаганлик учун иккинчи жарима ёзилиши мумкин”, – дейди у
Мигрантлар РФ ҳудудидаги жиноятларнинг кўпи билан 3,7 фоизида айбланадилар. Жиноятлар очилиб, қонунбузарликлар тасдиқланганда бу кўрсаткич  жами 2 фоизни ташкил этаётгани аниқланади. Бу ҳақда РФ ИИВ ҳузуридаги жамоатчилик кенгпши аъзоси, Давлат бошқаруви университети профессори, миграция жараёнлари бўйича мутахассис Владимир Волох “НСН” матбуот марказида маълумот берди.

После двух нарушений за три года иностранцев выдворяют из страны, говорит президент Федерации мигрантов РФ Вадим Коженов. Об этом сообщает rambler.ru.
Иностранные граждане внимательно относятся к административным правонарушениям, потому что это чревато выдворением из страны, заявил президент Федерации мигрантов России Вадим Коженов в пресс-центре НСН.
«Если иностранец за три года совершает два нарушения, его выдворяют. Он гораздо более ответственно относится к административным правонарушениям, к уголовным мы относимся примерно одинаково ответственно, никто в тюрьму не хочет. Но к административным у них более внимательное отношение, сразу бегут оплачивать штраф, потому что могут выписать второй за неуплату первого», – рассказал он. Мигранты совершают максимум 3,7% преступлений, если учитывать их раскрываемость, 2% – от общего числа, заявил ранее член общественного совета при МВД, профессор ГУУ, специалист в области миграционных процессов Владимир Волох в пресс-центре НСН.