UZCARD Россия «Мир» банк карталаридан UZCARD карталарига халқаро пул ўтказмалари хизмати ишга туширилиши ҳақида хабар қилади.
Ягона умумреспублика процессинг маркази (ЯУПМ) ва «Мир» тўлов тизимининг оператори – “Тўлов карталари миллий тизими” АЖ (ТКМТ) «Мир» тўлов тизими қатнашчиси бўлган қатор банкларнинг мобил иловалари орқали халқаро пул ўтказмалари хизматини ривожлантириш бўйича ҳамкорликни давом эттирмоқда.
Икки тўлов тизими интеграцияси фойдаланувчиларга Россия банкларининг мобил иловалари орқали картадан картага пул ўтказмаларини қулай ва тез амалга ошириш имконини беради. UZCARD карталарига пул ўтказиш бир зумда амалга оширилади. Ўтказма рублда жўнатилади ва фойдаланувчи учун қулай бўлган миллий валюта курсида ва қабул қилиб олувчи шахснинг Ўзбекистондаги ҳисобига ўтказилади.  Хизматдан фойдаланганда пул ўтказмалари учун қўшимча яширин тўловлар олинмайди. Бунинг учун банкнинг мобил иловасида фақат карта рақами ва қабул қилиб олувчи шахснинг исмини киритиш керак, бошқа қўшимча маълумотларни киритиш шарт эмас.
Бугунги кунда халқаро ўтказмаларнинг энг катта ҳажми Ўзбекистон Республикаси ва Россия Федерацияси ўртасида амалга оширилмоқда. Бундай ўсишга икки давлат ўртасидаги ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини мустаҳкамлаш бўйича биргаликдаги ишлар доирасида йил сайин ошиб бораётган ўзаро сайёҳлик оқими, транспорт-логистика алоқалари, меҳнат муносабатлари асосий рағбат бўлди.
Бугунги кунга келиб, UZCARD пул ўтказмаларини амалга ошириш бўйича босқичма-босқич кўрсатмалар, шунингдек, мобил иловалар орқали ушбу операцияни амалга ошириш мумкин бўлган «Мир» тўлов тизимида иштирок этувчи банклар рўйхатини тайёрламоқда.

UZCARD сообщает о работе сервиса трансграничных переводов с банковских карт «Мир», выпущенных в России, на карты UZCARD.
Единый общереспубликанский процессинговый центр и АО «Национальная система платежных карт» (НСПК), оператор платежной системы «Мир», продолжают совместную работу по развитию сервиса международных переводов через мобильные приложения ряда банков-участников платежной системы «Мир».
Интеграция двух платежных систем позволяет пользователям осуществлять денежные переводы с карты на карту посредством мобильных приложений российских банков крайне удобно и быстро. Зачисление перевода на карты UZCARD происходит мгновенно. Перевод отправляется в рублях и зачисляется на счет получателя в Узбекистане в национальной валюте по выгодному курсу для пользователей. При использовании сервиса нет никаких дополнительных скрытых комиссий за переводы. Для этого нужно в мобильном приложении банка ввести только номер карты и имя получателя – дополнительных параметров указывать не надо.
Наибольший объем трансграничных переводов осуществляется сегодня между Республикой Узбекистан и Российской Федерацией. Основными стимулами такого роста, в рамках совместной работы по укреплению перспективных направлений сотрудничества двух стран, послужили ежегодно увеличивающиеся взаимные туристические потоки, транспортно-логистические связи, трудовые отношения.
В настоящее время UZCARD готовит пошаговую инструкцию проведения переводов, а также список банков-участников платежной системы «Мир», через мобильные приложения которых уже сейчас можно осуществлять данную операцию.