Режалаштирилган бир қатор рейслар Самарқанд халқаро аэропортидаги техник сабабларга кўра бекор қилинмоқда, деб ёзади Газета.уз Uzbekistan Airways маълумотларига таяниб.
Uzbekistan Airways авиакомпанияси 12−20 сентябрь кунларига режалаштирилган Тошкентдан, қолаверса, Россия, Қозоғистон ва Туркиядан Самарқандга бўлган бир қанча мунтазам қатновларни бекор қилди.
Бу қуйидаги рейсларга тааллуқли:
• HY041/042, HY043/044, Тошкент — Самарқанд — Тошкент;
• HY275\276 Самарқанд — Истанбул — Самарқанд;
• HY605\606 Самарқанд — Москва — Самарқанд;
• HY767\768 Самарқанд — Олмаота — Самарқанд;
• HY639\640 Самарқанд — Санкт-Петербург — Самарқанд;
• HY9606\9605 Москва — Самарқанд — Москва.
Авиакомпания маълумотларига кўра, рейслар Самарқанд халқаро аэропортидаги техник сабабларга кўра бекор қилинмоқда.
Бекор бўлган парвозлар йўловчилари авиачипталарининг тўлиқ қийматини чипта сотиб олинган жойда қайтариб олиш ёки бошқа санага бепул қайта бронлаш ҳуқуқига эга.
Эслатиб ўтамиз, Самарқанд аэропорти 14−16 сентябрь кунлари шаҳарда ШҲТ саммити бўлиб ўтиши муносабати билан тижорий йўловчи ва юк ташувчи рейсларни бекор қилади.

По данным авиакомпании, рейсы отменены по техническим причинам Международного аэропорта Самарканда, пишет “Газета.уз”.
Авиакомпания Uzbekistan Airways сообщила об отмене ряда регулярных рейсов из Ташкента, а также городов России, Казахстана и Турции в Самарканд, запланированных на 12−20 сентября.
Это касается следующих рейсов:
• HY041/042, HY043/044 Ташкент — Самарканд — Ташкент;
• HY275\276 Самарканд — Стамбул — Самарканд;
• HY605\606 Самарканд — Москва — Самарканд;
• HY767\768 Самарканд — Алматы — Самарканд;
• HY639\640 Самарканд — Санкт-Петербург — Самарканд;
• HY9606\9605 Москва — Самарканд — Москва.
По данным авиакомпании, рейсы отменены по техническим причинам Международного аэропорта Самарканда.
Пассажиры отменённых рейсов имеют право на возврат полной стоимости билета по месту его приобретения или бесплатное перебронирование на любую свободную дату после возобновления полетов, напомнили в Uzbekistan Airways.
Напомним, 15−16 сентября в Самарканде состоится саммит глав государств — участников Шанхайской организации сотрудничества.