Қозоғистонда  ЙТҲга учраган “Тошкент-Бишкек”автобусида 5 нафар ўзбекистонлик жабрланди, деб хабар беради Ўзбекистон Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги.
27 август куни эрталаб Қозоғистоннинг Туркистон вилояти Шакпак қишлоғи яқинидаги 601-километр чорраҳасида Тошкент-Бишкек йўналиши бўйича қатновчи йўловчи автобуси бошқарувни йўқотиши оқибатида ЙТҲ содир бўлган.
Дастлабки тезкор маълумотларга кўра, ЙТҲ иштирокчиларининг 12 нафари шифохонага ётқизилган бўлиб, уларнинг 5 нафари (1946 й. т. Д.И., 1986 й.т. Т.Д., 2000 й.т. Ж.Ж., 1986 й.т. Э.С., 1998 й.т. Т.Т.) Ўзбекистон фуқаролари ҳисобланади.
Ушбу ҳодиса Ташқи меҳнат миграцияси агентлигининг Қозоғистондаги вакили ва Ўзбекистоннинг Олма-отадаги Бош консулхонаси меҳнат миграцияси масалалари бўйича атташеси томонидан назоратга олинган.

В автобусе “Ташкент-Бишкек”, попавшем в аварию В Казахстане, пострадали 5 узбекистанцев, сообщает Агентство по внешней трудовой миграции Узбекистана.
Утром 27 августа произошло ДТП, когда пассажирский автобус, следовавший по маршруту Ташкент-Бишкек, не справился с управлением на перекрестке 601-го километра у села Шакпак Туркестанской области Казахстана.
По предварительной информации госпитализированы 12 участников аварии, из них 5 (Д.И. 1946 г.р., Т.Д. 1986 г.р., Ж.Ж. 2000 г.р., 1986 г.р. Э.С., 1986 г.р. Э.С., 1998 г.р. Т.Т.) являются гражданами Узбекистана.
Данное происшествие взяли под контроль представители Агентства по внешней трудовой миграции Казахстана и атташе по вопросам трудовой миграции Генерального консульства Узбекистана в Алма-Ате.