Одам савдоси учун Интерпол қидирувига берилган Ўзбекистон фуқароси Куала-Лумпурдан Тошкентга олиб келинди. У ўзгартирилган маълумотлар билан узоқ вақт давомида Малайзияда яшириниб юрган.
Одам савдоси учун Интерпол каналлари орқали ҳуқуқ-тартибот идоралари томонидан қидирувга берилган Ўзбекистон фуқароси Куала-Лумпурдан Тошкентга экстрадиция қилинди. Бу ҳақда “Газета.уз” нашри хабар беради.
Интерполнинг Ўзбекистондаги Миллий марказий бюросининг хабар беришича,  ўзгартирилган маълумотлар билан аёл узоқ вақт давомида Малайзияда яшириниб юрган.
Интерполнинг Тошкент ва Куала-Лумпурдаги бюролари, шунингдек, Ўзбекистоннинг Малайзиядаги элчихонаси кўмагида олиб борилган тадбирлар давомида аёлнинг шахси аниқланди. Шундан сўнг у ҳибсга олинди.
Малайзия ҳукумати қидирувдаги аёлни экстрадиция қилиш тўғрисидаги қароридан сўнг, Интерпол ходимлари ҳамроҳлигида аёл Ўзбекистонга олиб кетилди.

В Ташкент из Куала-Лумпура доставлена гражданка Узбекистана, разыскиваемая Интерполом за торговлю людьми. Она долгое время скрывалась в Малайзии под изменёнными данными.
Из Куала-Лумпура в Ташкент экстрадирована гражданка Узбекистана, разыскиваемая правоохранительными органами по каналам Интерпола за торговлю людьми. Об этом сообщает издание “Газета.уз”.
Как сообщило  Национальное центральное бюро Интерпола в Узбекистане, женщина долгое время скрывалась на территории Малайзии под изменёнными данными.
В ходе совместных действий бюро Интерпола Ташкента и Куала-Лумпура, а также при содействии посольства Узбекистана в Малайзии удалось идентифицировать личность женщины, после чего она была заключена под стражу.
После принятого властями Малайзии решения о выдаче разыскиваемой она была в сопровождении сотрудников Интерпола доставлена в Узбекистан.