АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси 28 сентябрдан виза олиш учун аризалар қабул қила бошлайди.
АҚШнинг Ўзбекистондаги консуллик бўлими виза олиш учун ўринлар сони чекланганлигини маълум қилди. Бу ҳақда “Ўзбекистон янгиликлари 24/7” телеграм канали маълум қилди.
28 сентябрь — чоршанба куни соат 18:00 да  консуллик бўлими 600 дан ортиқ ноимиграцион визалар бериш учун фуқароларни рўйхатдан ўтказиш бўлимларини очади.
Суҳбат фақатгина Ўзбекистон фуқаролари  учун 2022 йил ноябридан 2023 йил январгача бўлиб ўтади. Суҳбатга кириш учун рўйхатдан ўтиш фақатгина онлайн тизими орқали амалга оширилади.
Сиз суҳбат учун рўйхатдан ўтаганингизда ўзингиз ҳақингизда аниқ маълумотларни киритишингиз шарт. Маълумотлардаги хатолар, жумладан, телефон рақамингиз, электрон манзилингиз нотўғри киритилган бўлса, элчихона учрашувингизни бекор қилиши мумкин. Барча аризаларда аниқ маълумотлар кўрсатилиши керак.
Суҳбатга киришдан аввал онлайн-тизим бўйича DS-160 анкетасини тўлдириб, ўз штрих-кодингизни олишингиз зарур бўлади.

Консульский отдел откроет более 600 мест для регистрации записи на собеседование для неиммиграционных виз с 28 сентября.
Посольство США в Узбекистане объявило новую дату для старта приема заявлений на получение визы. Количество мест ограничено, сообщает телеграм канал “Новости Узбекистана 24/7”.
Консульский отдел откроет более 600 мест для регистрации записи на собеседование для неиммиграционных виз в среду, 28 сентября, в 18:00. Собеседования будут доступны только для граждан и жителей Узбекистана с ноября 2022 года по январь 2023 года. Регистрацию на собеседование можно осуществить только через систему онлайн-записи.
Если  информация в вашем заявлении на получение визы является ложной или поддельной (например, ваш номер телефона и адрес электронной почты), посольство оставляет за собой право отменить вашу запись. Все заявки должны содержать точную контактную информацию.
Прежде чем вы сможете записаться на собеседование через систему онлайн-записи, вы должны заполнить онлайн-анкету DS-160, чтобы получить свой уникальный номер штрих-кода.