Украина шаҳарларига ракета ҳужумлари кучайгани ортидан Ўзбекистоннинг Киевдаги элчихонаси ватандошларни Украинани тарк этишга ва бу мамлакатга сафар қилишдан тийилишга чақирди.
Ўзбекистоннинг Киевдаги элчихонаси ватандошларни зиддият ҳал бўлгунига қадар Украинага бормасликка яна бир бор чақирди. Мурожаат дипломатик миссия сайтида эълон қилинди.
Баёнот Россия томонидан Украина шаҳарларига ракета ҳужумлари кучайиши ортидан эълон қилинди.
«Бундан ташқари, фронтдаги вазиятнинг кескинлашуви ҳамда бутун Украина бўйлаб ракета ва артиллерия зарбаларининг давом этиши эҳтимоли юқорилигидан келиб чиқиб, ватандошларимиздан шахсий хавфсизлик нуқтаи назаридан ушбу мамлакатни тарк этишларини сўраймиз», — дейилади баёнотда. Бу ҳақда “Газета.уз” хабар берди.

На фоне активизации ракетных обстрелов украинских городов посольство Узбекистана в Киеве призвало соотечественников покинуть Украину и воздержаться от поездок в эту страну.
Посольство Узбекистана в Киеве повторно призвало соотечественников воздержаться от поездок в Украину до урегулирования конфликта, говорится в сообщении дипмиссии.
Заявление опубликовано на фоне активизации ракетных обстрелов украинских городов со стороны России.
«Кроме того, в свете обострения ситуации на фронтах, а также высокой вероятности продолжения ракетно-артиллерийских ударов по всей территории Украины просим соотечественников покинуть страну, в целях личной безопасности», — говорится в сообщении. Об этом сообщила “Газета.уз”.