Россиялик фуқаро ИИВ ходимларига шахсий буюмлар ва 460 минг рубль бўлган сумкани қидириб топишда тезкорлик кўрсатганлари учун миннатдорчилик билдирди.
Ўзбекистон ҳуқуқ-тартибот органлари поездда россиялик фуқаро қолдирган сумкани қайтариб беришди.
У сумкасида поездда шахсий буюмлари билан бирга 460 минг рублдан ортиқ миқдорда рус ва чет эл валютасини ҳам сақлаган. Бу ҳақда Ўзбекистон ИИВ Транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш бошқармаси матбуот хизмати хабар берди.
Унинг хабарига кўра. “Тошкент-Қарши” тезюрар поездида Самарқандга келган Россия фуқароси вагонда шахсий буюмлари ва каттагина пул миқдори бўлган сумкасини унутиб қолдирган.
“Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида сумка топилиб, ичидагилари тўлиқ ҳолда эгасига қайтарилди”, – дейилади бошқарманинг телеграм-каналида.
Россиялик фуқаро ИИВ ходимларига йўқотган буюмларини тезкорликда топиб берганлари учун миннатдорчилик билдирди. Бу ҳақда “Sputnik Ўзбекистон” хабар берди.

Россиянин поблагодарил сотрудников МВД за оперативность в поиске пропажи.
Правоохранительные органы в Узбекистане вернули россиянину сумку, забытую в поезде, в которой вместе с личными вещами он хранил российскую и иностранную валюту на сумму более 460 тыс. рублей. Об этом сообщает пресс-служба департамента по обеспечению безопасности на объектах транспорта и туризма МВД республики.
По данным пресс-службы, гражданин России, прибывший в Самарканд на высокоскоростном поезде “Ташкент – Карши”, забыл в вагоне свои личные вещи и сумку, в которой он хранил российскую и иностранную валюту на общую сумму 460,22 тыс. рублей.
“В результате оперативно-розыскных мероприятий сумка была обнаружена, а ее содержимое было возвращено владельцу в полной сохранности”, – говорится в сообщении в Telegram-канале департамента.
Россиянин поблагодарил сотрудников МВД за оперативность в поиске пропажи. Об этом сообщает “Sputnik Узбекистан”.