Россия Вазирлар Маҳкамаси 2023 йил учун чет элликлар ва фуқаролиги бўлмаган шахсларга Россияда ватинчалик яшаш учун рухсатномалар (РВП) бериш учун 13535 бирлик миқдорида квотани белгилади.
Вақтинчалик яшаш учун захира квотаси 4060 та рухсатномадан иборат бўлади. Бу ҳақда “Российская газета” хабар берди.
2022 йилда квота сони 18955 тани ташкил этган. Шундай қилиб келгуси йил учун уларнинг сони 5420 тага қисқартирилган.
Квоталар учун рухсатномаларнинг аксарияти Москва ва Москва вилояти (жами 2,75 мингта), Бошқирдистон ва Татаристон (ҳар бир республика учун 500 та), шунингдек Санкт-Петербургга (400 та квота) ажратилган.

Правительство установило квоту на выдачу разрешений на временное проживание в России иностранцам и лиц без гражданства на 2023 год в размере 13535 единиц.
Резерв квоты на временное проживание составит 4060 разрешений. Об этом сообщает «Российская газета».
В 2022 году квота составляет 18955 разрешение. Таким образом, в следующем году их число сократится на 5420 единиц.
Больше всего разрешений по квотам получили Москва и Московская область (2,75 тысячи единиц в сумме), Башкирия и Татарстан (по 500 на каждую республику), а также Санкт-Петербург (400 квот).