Ўзбекистоннинг мазкур юк ташувчи  авиакомпанияси яқин келажакда яна бешта самолёт сотиб олишни режалаштирган.
Ўзбекистоннинг My Freighter маҳаллий юк авиакомпанияси ўзининг биринчи Boeing-747 самолётини олди. У яқин келажакда яна бешта самолёт сотиб олишни режалаштирган, деб хабар беради Podrobno.uz.
“23 октябрь куни маҳаллий вақт билан соат 17:30 да My Freighter маҳаллий юк ташувчи авиакомпаниянинг самолёти Тошкент халқаро аэропортига қўнди. Анъанага кўра, самолётнинг биринчи қўнишини сув аркаси билан кутиб олинди”, деб хабар беради Uzbekistan Airports.
Jumbo Jet номи билан танилган, 105 тонна сиғимга эга бўлган Boeing-747 My Freighter юк авиакомпаниясининг биринчи самолёти бўлди. Мазкур компания 2019 йилда ташкил этилган бўлиб, у UzAirways юк самолётларини ижарага олиб фаолият юритиб келган. Яқин келажакда My Freighter яна бешта Boeing-747 самолётини сотиб олишни, беш йил ичида эса паркни 20 та юк лайнерларига етказишни режалаштирмоқда.
2022 йилда авиакомпания 410 юк ташиш рейсларини амалга оширди. My Freighter Хитойнинг ўнта йирик шаҳарларида юк омборларига эга. Европа ҳақида сўз кетганда авиакомпания Чехия, Люксембург, Германия. Франция, Италия, Нидерландия, шунингдек БАА, Жанубий Корея, Россия, Бразилия ва Вьетнамда йирик омборлари мавжуд.

В ближайшее время запланирована покупка еще пяти воздушных судов. Фото
Отечественная грузовая авиакомпания My Freighter получила свой первый самолет – Boeing-747. В ближайшее время запланирована покупка еще пяти воздушных судов, сообщает Podrobno.uz.
“23 октября в 17:03 по местному времени в международном аэропорту “Ташкент” приземлилось воздушное судно отечественной грузовой авиакомпании My Freighter. Первое прибытие самолета по традиции встретили водяной аркой”, – отметили в Uzbekistan Airports.
Boeing-747 вместимостью 105 тонн, известный как Jumbo Jet, стал первым собственным грузовым самолетом авиакомпании My Freighter. Компания, основанная в 2019 году, до настоящего момента выполняла грузовые рейсы на воздушных судах, арендуемых у авиакомпании UzAirways.
В ближайшее время My Freighter планирует приобрести еще пять грузовых самолетов типа 747, а в течение пяти лет – увеличить авиапарк до 20 грузовых бортов.
В 2022 году количество грузовых рейсов авиакомпании достигло 410. My Freighter имеет склады в десяти крупных городах Китая, в Европе точки сбора базируются в Чехии, Люксембурге, Германии, Франции, Италии и Нидерландах, а также в ОАЭ, Южной Корее, России, Бразилии и Вьетнаме.