Кўриш чегарасининг пасайиши (400м.), туман ва кучли шамол “Азимут” авиакомпаниясининг Қаршига учган рейсини Самарқанддаги муқобил аэродромга йўналтирилишга сабаб бўлди.
Ноқулай об-ҳаво шароити туфайли Россиянинг “Азимут” авиакомпаниясига тегишли, Москвадан Қаршига йўл олган A47095 рейси  Самарқанд аэропортига йўналтирилди. Маҳаллий вақт билан соат 07:15 да бортида 100 нафар йўловчи бўлган самолёт аэропортга келиб қўнди.
12 декабрда об-ҳаво ўзгариши сабабли  Қарши халқаро аэропортида рейсларни қабул қилиш ва жўнатиш бўйича чекловлар бекор қилинди, деб хабар берди Uzbekistan Airports матбуот хизмати.

Плохая видимость (400 м), туман и неустойчивый ветер. Рейс авиакомпании «Азимут» перенаправлен на запасной аэродром в Самарканд.
Из-за плохих метеоусловий рейс A47095 российской авиакомпании «Азимут», следовавший по маршруту Москва — Карши,  перенаправлен в аэропорт «Самарканд». В 07:15 по местному времени самолет приземлился со 100 пассажирами на борту.
12 декабря в связи с улучшением погоды в международном аэропорту «Карши» сняты ограничения на прием и выпуск воздушных судов, сообщает пресс центр АО Uzbekistan Airports.