Яқин вақтларда авиаташувчи Самара, Новосибирск, Екатеринбург ва Дубайга рейсларни йўлга қўяди.
Panorama Airways авиакомпанияси Тошкент-Қозон йўналиши бўйича мунтазам рейсларни йўлга қўйди, деб хабар берди Габдулла Тўқай номли халқаро аэропорти матбуот хизмати.
Янги авиаташувчи шаҳарлар ўртасидаги биринчи парвозни 2 февраль куни амалга оширди. Йўналишга 144 ўринли Airbus А320 самолётлари хизмат кўрсатади.
Парвозлар ҳафтада бир марта – чоршанбадан пайшанбага ўтар кечаси амалга оширилади.
Жадвал (ҳар икки аэропорт учун маҳаллий вақтда):
• Тошкентдан учиш — 23:50,
Қозонга келиш — 01:10;
• Қозондан учиш — 02:40,
Тошкентга келиш — 07:50.
Panorama Airways авиакомпанияси аввалроқ Тошкент – Минеральние води йўналиши бўйича авиарейсларни йўлга қўйишини маълум қилганди. Мазкур йўналишдаги авиарейслар ҳар чоршанба куни амалга оширилади. Эндиликда авиакомпания Россиянинг бошқа шаҳарларига – Самара, Новосибирск ва Екатеринбургга парвозларни йўлга қўйишга тайёрланмоқда.
3 февралдан бошлаб авиаташувчи Тошкентдан Дубайга ҳафтасига уч марта – сешанба, жума ва якшанба кунлари парвоз қилишни бошлади. Бир томонга чипта нархи 250 доллардан бошланади.
Жадвал:
• Тошкентдан учиш — 21:00,
Дубайга етиб келиш — 23:40;
• Дубайдан учиш — 01:10,
Тошкентга келиш — 05:10.
Panorama Airways хусусий авиакомпанияси 2021 йилда ташкил этилган ва 2022 йил кузида ҳаво кемаси эксплуататори сертификатини олган. Компания Ўзбекистон ичида, шунингдек, Россия, Бирлашган Араб Амирликлари, Исроил, Саудия Арабистони, Жанубий Корея ва бошқа давлатларга парвозларни амалга оширади.
22 декабрь куни янги авиаташувчининг Тошкентдан Урганчга биринчи тижорий парвози амалга оширилди. Эртаси куни компания самолёти ўзининг биринчи хорижий парвозини Москвага амалга оширган. Panorama Airways “Қанот Шарқ”дан сўнг Ўзбекистондаги иккинчи хусусий йўловчи авиакомпанияга айланди, деб ёзади Spot.uz.

В ближайшее время перевозчик запустит рейсы в Самару, Новосибирск, Екатеринбург и Дубай.
Авиакомпания Panorama Airways запустила регулярные рейсы по маршруту Ташкент — Казань, сообщили в Международном аэропорту имени Габдуллы Тукая. Первый полёт между городами от нового перевозчика состоялся 2 февраля. Направление будут обслуживать 144-местные воздушные суда Airbus A320.
Рейсы будут выполняться раз в неделю — в ночь со среды на четверг. Расписание (время местное для обоих аэропортов):
• вылет из Ташкента — 23:50, прибытие в Казань — 01:10;
• вылет из Казани — 02:40, прибытие в Ташкент — 07:50.
Накануне Panorama Airways сообщила о первом рейсе Ташкент — Минеральные Воды. Полёты будут выполняться каждую среду. Сейчас авиакомпания готовится к запуску полётов в другие российские города — Самару, Новосибирск и Екатеринбург.
Кроме того, с 3 февраля перевозчик начинает летать из Ташкента в Дубай трижды в неделю — по вторникам, пятницам и воскресеньям. Цена билета в одну сторону начинается от $250. Расписание:
• вылет из Ташкента — 21:00, прибытие в Дубай — 23:40;
• вылет из Дубая — 01:10, прибытие в Ташкент — 05:10.
Частная авиакомпания Panorama Airways была создана в 2021 году, а осенью 2022 года получила сертификат эксплуатанта воздушных судов. Компания будет выполнять рейсы по Узбекистану, а также в Россию, ОАЭ, Израиль, Саудовскую Аравию, Южную Корею и другие страны.
22 декабря состоялся первый коммерческий рейс нового перевозчика из Ташкента в Ургенч. На следующий день самолёт компании выполнил первый зарубежный рейс — в Москву.
Panorama стала второй активной частной пассажирской авиакомпанией Узбекистана просле Qanot Sharq, пишет Spot.uz