Stadion xavfsizlik xizmati voqea haqida polisiyaga xabar bergan. Huquqni muhofaza qilish organlari poygachilarni kuzatish uchun drondan foydalangan, bu ularga poygachilarning harakatlarini kuzatish va avtoturargohdan yagona chiqish yo‘lini yopish imkonini bergan.
Politsiya yetib kelganidan so‘ng, bir nechta odam voqea joyida hibsga olingan. Sud ma’lumotlariga ko‘ra, hibsga olinganlar orasida Ahmadjon Valiyev, Madina Yesenova, Mumtozaxon Zaburova, Bekdillo Xamidullayev, Dilmurod Nurmatov va Temur Nurmatov bor. Ularning barchasiga xususiy hududga noqonuniy kirish aybi qo‘yilgan. Temur Nurmatov esa qo‘shimcha ravishda xavfli poyga uyushtirishda ayblanmoqda.
Sud majlisida barcha hibsga olinganlar hech qaysisi aybini tan olmagan. Sud har bir ayblov bo‘yicha 2500 dollar, qo‘shimcha ravishda har bir ayblov bo‘yicha 10 foizlik foiz garov puli undirishga hukm qildi.

В американском городе Цинциннати полиция задержала шестерых человек после ночного заезда на парковке стадиона «Пейкор». По данным местных СМИ, водители устроили дрифт и так называемые «пончики», оставив на асфальте следы от шин и сгоревшей резины.
Охрана стадиона сообщила о происходящем в полицию. Для наблюдения за участниками заезда правоохранители использовали дрон, благодаря которому удалось проследить за их действиями и перекрыть единственный выезд с парковки.
После прибытия полицейских несколько человек были задержаны прямо на месте. По информации суда, среди арестованных — Ахмаджон Валиев, Мадина Есенова, Мумтозахон Забурова, Бекдилло Хамидуллаев, Дилмурод Нурматов и Темур Нурматов.
Всем им предъявили обвинение в незаконном проникновении на частную территорию, а Темуру Нурматову дополнительно вменяют участие в дрэг-рейсинге.
На судебном заседании все задержанные заявили о своей невиновности. Суд назначил каждому залог в размере 2500 долларов плюс 10 процентов по каждому предъявленному обвинению.