Ҳаммаси кафедаги можародан бошланди.
Воқеа 28 июнга ўтар кечаси содир бўлган. Тергов маълумотларига кўра, кафеда уч нафар ўзбекистонлик ўртасида низо келиб чиққан ва у муштлашувга айланган.
Ўзлари яшайдиган уйга боргандан сўнг улардан бири ухлаб ётган  шеригининг бўйин қисмига бир неча марта пичоқ урган. Эркак олган тан жароҳатлари туфайли воқеа жойида вафот этган.
Изларни яшириш ва гувоҳни йўқ қилиш учун гумонланувчи уйга ўт қўйган. Ёнғин хоналарни қамраб олганига ишонч ҳосил қилгач, жиноятчи қочиб кетган. Бироқ у ниятига етолмади, учинчи одам қутқариб қолинди.
Россия Тергов қўмитасининг Астрахан шаҳрининг Киров тумани бўйича тергов бошқармаси “Қотиллик”, “Ўлдиришга уриниш”, “Бировнинг мулкини қасддан йўқ қилишга уриниш” моддалари бўйича жиноят ишини тергов қилишни якунлади.

Всё началось с конфликта в кафе.
Происшествие случилось ночью 28 июня. По версии следствия, трое граждан Республики Узбекистан находились в кафе. Там между ними возник конфликт, который перерос в драку.
Когда мужчины ушли домой, фигурант, затаивший обиду на товарища, дождался, когда тот уснёт, а затем несколько раз ударил его ножом в область шеи. От полученных ранений мужчина скончался на месте.
Для сокрытия следов и устранения потенциального свидетеля подозреваемый поджёг дом, пока в нём спал третий товарищ. Убедившись, что огонь охватил комнаты, мужчина выбежал на улицу и скрылся с места преступления. Довести преступный умысел до конца ему не удалось, так как спавшего спасли.
Следственный отдел по Кировскому району города Астрахани СУ СК России по Астраханской области завершил расследование уголовного дела по статьям «Убийство», «Покушение на убийство», «Покушение на умышленное уничтожение чужого имущества».
Следствие собрало достаточно доказательств. Материалы дела переданы в суд для рассмотрения по существу.