БАА га кириш учун сайёҳлик ёки меҳмон визасига эга бўлган йўловчилар икки томонламан авиачипталарга эга бўлиши керак.
Бирлашган Араб Амирликлари имиграция идоралари мамлакатга боришни истовчи Ўзбекистон фуқаролари учун янги қоидаларни эълон қилди.
Мазкур талабларга кўра 11 ноябрдан бошлаб БАА га кириш учун сайёҳлик ёки меҳмон визасига эга бўлган йўловчилар икки томонлама авиачипталарга эга бўлиши керак, деб хабар бермоқда Uzbekistan Airways матбуот хизмати.
Ушбу чора биринчи навбатда визасиз режимдан фойдаланиб БААда узоқ муддат қолиб кетиши мумкин бўлган хорижлик фуқароларга қаратилган.
Лекин, экспертларнинг фикрича, янги шартлар ташлкилий туристик оқимларга таъсир қилмайди. Агентлар ҳар доим дам олувчилар учун бир вақтининг ўзида бориш-келиш рейсларини бронь қилишади, бу сайёҳлар учун чипталар анча арзон бўлишини  таъминлайди.

Пассажирам с туристической или гостевой визой для въезда в ОАЭ необходимо иметь авиабилеты в оба конца.
В Объединенных Арабских Эмиратах иммиграционные власти опубликовали новые правила для граждан Узбекистана, которые желают посетить страну.
Согласно новым требованиям иммиграционных властей Объединенных Арабских Эмиратов, начиная с 11 ноября пассажирам с туристической или гостевой визой для въезда в ОАЭ необходимо иметь авиабилеты в оба конца, сообщает пресс-служба компании Uzbekistan Airways.
Данная мера в первую очередь  направлена на иностранцев, которые могут воспользоваться безвизовым режимом, чтобы задержаться в ОАЭ на более долгий срок.
Однако, по мнению экспертов, новые условия никак не скажутся на организованном турпотоке. Агенты и так всегда бронируют авиабилеты для отдыхающих сразу в обе стороны — как минимум потому, что это дешевле.