​​​АҚШга кўчиб кетиш имконини берувчи DV-2024 лотереяси учун аризалар қабули бугун, Тошкент вақти билан соат 21:00дан бошланади.
Аризалар қабули 8 ноябрь Тошкент вақти билан соат 22:00га қадар давом этади.
Лотереяда иштирок этиш учун талабгорлар dvprogram.state.gov сайти орқали ариза-анкета тўлдириши лозим. Анкета тўлдириш ва лотереяда иштирок этиш бепул.
АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси талабгорларни муҳлатнинг охирига қадар кутмасликка чақирди: сўнгги кунларда сайт ишида техник носозликлар кузатилиши мумкин.
Лотерея орқали ҳар йили дунё бўйлаб 55 минг кишига АҚШда доимий яшаш ҳуқуқи берилади. Бироқ лотереяда бундан икки баробар кўп одам ғолиб деб топилади. Хусусан, DV-2023 лотереясида 1199 262 киши тасодифий равишда танлаб олинган. Танлаб олинганларнинг 55 минг нафарига виза насиб қилади.
Грин-карта орқали АҚШга бориш бўйича ўзбекистонликлар юқори ўринларда туради. DV-2023 мавсумида Ўзбекистоннинг 5511 нафар фуқаросига ютуқ чиққан. Бу ҳақда “Кун.уз” нашри хабар берди.

Государственный департамент США объявил дату начала приема заявок на лотерею Green Card 2024 года.
В сообщении Госдепартамента говорится, подать заявку на участие в программе «Визы для иммигрантов разных национальностей – Лотерея Грин Кард» 2024 года (DV-2024) можно будет с 5 октября по 8 ноября текущего года.
Обратите внимание на тот факт, что заявки в программу DV-2024 подаются бесплатно. Заявку можно подать по интернету только по адресу dvlottery.state.gov начиная с 21:00 (по ташкентскому времени) 5 октября.
Все лица, родившиеся в Узбекистане, могут подать одну заявку, с написанием ФИО в точности как указано в биометрическом паспорте, с фотографией, снятой не более 6 месяцев назад и включив всех членов своей семьи.
Каждый год 55 000 человек со всего мира получают право жить в США посредством лотереи. Однако в лотерею выигрывает в два раза больше людей. В частности, в лотерее ДВ-2023 случайным образом было выбрано 1 199 262 человека. 55 000 из отобранных получат визы.
Узбекистанцқ лидируют в плане получения грин-карты в США. В сезоне ДВ-2023 победу одержали 5 511 граждан Узбекистана. Об этом пишет ”Кун.уз”.