Бозорда милиция томонидан ўтказилган рейдда ҳарбий комиссариат ходимлари ҳам иштирок этди.
Челябинскдаги Совет бозорида полиция ва “военкомат” ходимлари  иштирок этган операция бўлиб ўтгани ҳақида Ички ишлар вазирлигининг вилоят бўйича матбуот хизмати хабар берган.
Тадбирдан кўзланган мақсад Россиядаги муҳожирларнинг ноқонуний бўлиши ва ноқонуний меҳнат фаолиятига чек қўйиш эди.
Рейдда миграция департаменти ходимлари, ҳарбий комиссарлик ва Россия гвардиясининг ҳуқуқ-тартибот бўлинмалари вакиллари иштирок этган.
Тадбир натижасида 5 нафар хорижлик фуқарога нисбатан маъмурий баённомалар тузилган. Улардан иккитаси меҳнат қоидаларини бузганлик учун.
Суд, шунингдек, икки муҳожирни Россиядан мажбуран депортация қилишга қарор қилди.
Ҳарбий комиссар Россия фуқаролиги бўлган савдогарларга ҳарбий рўйхатга олиш ва ҳарбий рўйхатга олиш бўлимларига келиш учун чақирув қоғозларини топширди.
Аввалроқ шаҳардаги иккита йирик қурилиш обектида текширувлар ўтказилган. Натижада Россия фуқаролигини олган 200 дан ортиқ муҳожирга нисбатан чақирув қоғозлари топширилди.
“Жорий йилда судлар томонидан Россия Федерациясидан чет эл фуқароларини маъмурий тартибда чиқариб юбориш бўйича 130 та қарор қабул қилинди, бу ўтган йилга нисбатан қарийб икки ярим баробар кўпдир. Вақтинчалик ҳибсхонада 108 нафар муҳожир суд қарорлари кучга киришини кутмоқда. Маъмурий ҳуқуқбузарликлар сони қарийб 30  фоизга ошган, 1086 нафар ҳуқуқбузар жавобгарликка тортилган. Шунингдек, миграция соҳасида 150 та жиноий иш қўзғатилди”, дейилади полиция ҳисоботида.

В полицейском рейде на рынке участвовали сотрудники военкомата.
На Советском рынке Челябинска прошла операция, в которой приняли участие полиция и военкомат, о результатах сообщили в пресс-службе МВД по региону.
Целью мероприятия стало пресечение незаконного нахождения и такой же незаконной трудовой деятельности мигрантов на территории России.
В составе рейда были обозначены сотрудники управления по вопросам миграции, представители военного комиссариата и силовые подразделения Росгвардии.
По итогам мероприятия пять иностранцев попали под административные протоколы. Два из них — за нарушение правил трудовой деятельности.
Также суд постановил принудительно депортировать двух мигрантов за пределы России.
А торговцам с российским гражданствам военком вручил повестки для явки в военкоматы, так как они подлежат воинскому учету.
Ранее проверки прошли на двух крупных стройках города. В результате повестки были вручены более чем 200 мигрантам, получившим российское гражданство.
«В текущем году судами принято 130 решений об административном выдворении иностранных граждан за пределы Российской Федерации, это почти в два с половиной раза больше, чем в прошлом году. В Центре временного содержания 108 мигрантов ожидают вступления в законную силу судебных решений. Почти на треть увеличилось количество пресеченных административных правонарушений, привлечено к ответственности 1 086 нарушителей. Кроме этого, возбуждено 150 уголовных дел в сфере миграции»,— подвели промежуточные итоги в ведомстве.