Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигининг Москва вилояти бўйича Бош бошқармасининг тушунтиришича, Дмитров шаҳридаги навбатчилик пунктига автобусда жанжал келиб чиққани ҳақида хабар келиб тушган. Калтакланиш натижасида Марказий Осиё республикаларидан бирида туғилган 66 ёшли эркак жабр кўрган.
Полиция тарқатган видеода безорининг кекса одамни қандай калтаклаётганини кўриш мумкин. Ўзининг айтишича, “дафн маросимидан келаётган” безорига “славян бўлмаган” одамнинг тирик юргани ёқмаган ва уни ура бошлаган. Сўнг жабрланувчининг
автобусдан улоқтирилганини кўриш мумкин. Қизиғи, буни уни калтаклаган одам қилмаган. Йиқилиш натижасида жабрланувчи қонга беланган.
Чол асфалтдан туриб автобус бекатига ўтирганидан сўнг ҳам безори уни уни тепишда давом этган.
Дмитров шаҳрида яшовчи 56 ёшли фуқаро полицияга қария унга беҳаё сўзларни айтганини иддао қилса-да, видеода бунинг исботи кўринмайди.
Видеода гумонланувчининг полициячи томонидан мастликни аниқлаш учун трубкага пуфлаётганидан унинг маст бўлгани ҳам эҳтимолдан йироқ эмас.
Мазкур ҳолат юзасидан гумонланувчига нисбатан Россия Федерацияси Жиноят кодексининг 116-моддаси билан жиноят иши қўзғатилган.

Как пояснили в ГУ МВД РФ по Московской области, в дежурную часть г. Дмитров поступило сообщение о драке в автобусе. В результате нанесенных побоев пострадал 66-летний уроженец одной из республик Средней Азии.
На опубликованном полицией видео можно убедиться, как нападавший бьет пожилого человека. Поводом стало то, что фигурант «ехал с похорон».
На других кадрах это инцидента, попавших в социальные сети, видно, что пожилого человека после нападения еще и буквально выкидывают из автобуса. Причем это сделал не тот мужчина, который его избивал. В результате падения у пострадавшего пошла кровь.
После того, когда старик все-таки сумел подняться с асфальта и сесть на скамейку остановки, нападавший, не успокоившись, продолжил избивать его ногой.
В полиции 56-летний житель Дмитрова заявил, что якобы пожилой человек, его «нецензурно послал». «Дальше мне пришлось ему пояснить с правой, кулаком», — заявил дебошир. При этом на кадрах в социальных сетях никакой нецензурной речи со стороны 66-летнего пострадавшего не слышно.
Возможно, подозреваемый находился в состоянии алкогольного опьянения, что и привело к проблемам со слухом или восприятием действительности. По крайней мере, по кадрам из автобуса можно сделать именно такие предположения. Помогает закрепиться такому выводу кадры уже из полиции, где фигурант дует в трубку прибора.