26 январдан Фарғонадан Қирғизистонга пандемия сабаб тўхтаб қолган микроавтобус қатнови қайта тикланди. Фарғона-Қувасой-Қизил-қия йўналиши умумий масофаси 39,5 километрни ташкил этиб, йўлкира нархи 12 минг сўм этиб белгиланди.
26 январдан Фарғона-Қувасой-Қизил-қия халқаро йўналишида микроавтобус қатнови қайта тикланди, дея хабар бермоқда Транспорт вазирлиги матбуот хизмати.
Қирғизистон томонидан Қизил-қия йўловчи ташиш компанияси, Ўзбекистон томонидан эса Daewoo Trans Servis МЧЖ хизмат кўрсатувчи йўналиш умумий масофаси 39,5 километрни ташкил этиб, йўлкира нархи 12 минг сўм этиб белгиланди.
Микроавтобуслар Қизил-қия ва Фарғонадан тонгги соат 7:20 да ҳаракат бошлаши назарда тутилган. Келгусида аҳоли талаб ва эҳтиёжларини инобатга олган ҳолда қатновларни кўпайтириш режалаштирилмоқда.
2020 йилгача мавжуд бўлган мазкур қатнов коронавирус пандемияси даври чекловларида тўхтаб қолган эди.

С 26 января возобновилось движение микроавтобусов из Ферганы в Кыргызскую республику. Общая протяженность маршрута составляет 39,5 км, стоимость проезда – 12 тыс. сумов.
Движение микроавтобусов по международному маршруту “Фергана – Кувасай – Кызыл-Кия” возобновилось с 26 января. Об этом сообщает пресс-служба Министерства  Транспорта.
Этот маршрут между Ферганой и городом Кизил-Кия Баткенской области Кыргызстана является одним из важных маршрутов между приграничными регионами.
Общая протяженность маршрута составляет 39,5 км, стоимость проезда – 12 тыс. сумов.
Выезжать микроавтобусы из Кызыл-Кии и Ферганы будут выезжать один раз в сутки, в 7.20 утра. В дальнейшем количество поездок может увеличиться в зависимости от популярности маршрута.