Свердловск вилояти раҳбари Евгений Куйвашев Екатеринбургда «шаҳар куни» байрамида йўқолиб қолган муҳожирларнинг болалари ва уларга нисбатан ижтимоий тармоқларда пайдо бўлган ҳақоратомуз изоҳларга кескин жавоб берди.
Бошқа мамлакатларда туғилган ва ташқи кўриниши бошқача бўлган  болаларга нисбатан беҳурматлик қилинди. Бунга жавобан Евгений Куйвашев Идоралараро тезкор штабга Ички ишлар вазирлигининг Свердловск вилояти бўйича Бош бошқармасига мурожаат қилишни топширди.
Миллатлараро нафрат ва норозилик қўзғатмоқчи бўлган шахслар IP-манзиллари орқали аниқланади. Бундай шахслар ўз қилмишлари учун қонуний жавобгарликка тортиладилар, бу ҳақда Телеграмдаги расмий «Не для протокола» каналида хабар берилган.
Эслатиб ўтамиз, Екатеринбургда адашиб қолган ака-сингил бир неча соатдан кейин топилди ва полиция томонидан улар ота-оналарига топширилди.
Сиз яшаб турган минтақада муҳожир болаларга маҳаллий аҳолининг муносабати қандай? Изоҳларингизни ёзиб қолдиринг.

Глава Свердловской области, Евгений Куйвашев, встал на защиту детей мигрантов, проявившихся после того, как в социальных сетях начали появляться оскорбительные комментарии в связи с их исчезновением в Екатеринбурге в День города.
В отношении этих детей, родившихся в других странах и с другим типичным для этих стран внешним видом, были сделаны неуважительные замечания. В ответ на это Евгений Куйвашев поручил Межведомственному оперативному штабу обратиться в ГУ МВД по Свердловской области.
План включает выявление комментаторов, которые пытались разжечь межнациональное недовольство, через их IP-адреса. Такие лица будут привлечены к юридической ответственности за свои действия, как сообщено в официальном Telegram-канале «Не для протокола».
Напомним, два детей, которые потерялись в Екатеринбурге и оказались братом и сестрой, были найдены через несколько часов. Они были переданы родителям после вмешательства полиции.
Каково отношение местного населения к детям-мигрантам в регионе, где вы живете? Оставляйте свои комментарии.