Peterburgda politsiya o‘zbekistonlik migrantni qo‘lga oldi. Ma’lum bo‘lishicha, qo‘lga olingan o‘zbekistonlik shaharning Krasnogvardeyskiy tumanidagi qurilish maydonida hamyurtlaridan birini jarohatlagan. Bu haqda 5-dekabr kuni Peterburg shahri IIV boshqarmasu xabar berdi.
O‘tgan tunda politsiyaga shifoxonadan 17 yoshli yigitning turli jarohatlar bilan olib kelingani haqida xabar qilingan. Bola Malooxtinskiy prospektidagi 68-uydan shifoxonaga yetkazilgan. 17 yoshli o‘zbekistonlikka jarohat yetkazgani uchun 4- dekabr kuni Krasnogvardeyskiy tumanidagi qurilish maydonida politsiya xodimlari 23 yoshli migrantni qo‘lga olishgan. Ma’lum bo‘lishicha, 23 yoshli muhojir 17 yoshlik hamyurtini Internet orqali bir qiz bilan muloqot qilgani uchun kaltaklagan, deb yozadi «Фонтанка» nashri.
23 yoshli O‘zbekiston fuqarosi hamyurtini kaltaklab, pichoq bilan bir necha zarba bergani aniqlangangan. Politsiya xodimlari 23 yoshli o‘zbekistonlikka Rossiyada bo‘lish tartibi buzgani uchun bayonnoma tuzgan. Shuningdek, kaltaklash moddasi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. 23 yoshli muhojir ayni vaqtda xorij fuqarolarini vaqtincha saqlash markazi (спецприёмник) da ehtiyot chorasi belgilanishini kutmoqda, deyiladi xabarda.

Полиция Петербурга задержала маляра из Узбекистана, который ранил земляка на стройплощадке в Красногвардейском районе. Об этом 5 декабря сообщили в ГУ МВД.
Накануне ночью в полицию пришла телефонограмма из больницы о 17-летнем юноше с различными травмами. Пациента доставили от дома 68 по Малоохтинскому проспекту. Днем 4 декабря на стройплощадке сотрудники уголовного розыска Красногвардейского района задержали 23-летнего мигранта. Было установлено, что соотечественники подрались из-за интернет-общения одного из них с девушкой, пишет издание «Фонтанка».
23-летний гражданин Узбекистана избил своего оппонента и нанес несколько ударов ножом. Иностранца доставили в отдел полиции, оформили протокол о нарушении режима пребывания в РФ. Также в отношении него возбуждено уголовное дело по статье о побоях. Подозреваемый ожидает избрания меры пресечения в спецприемнике, уточняет источник.