Irkutsk viloyatida migrantlarga taksi, savdo va ta’lim sohalarida ishlash taqiqlandi. Taqiq haqida qarorni viloyat gubernatori Igor Kobzev imzoladi, deb xabar bermoqda «Сибирский экспресс» nashri.
Shuningdek, Irkutsk viloyatida xorijiy fuqarolarga transport sohasida, dorilar ishlab chiqarishda ishlash, o‘rmon mahsulotlarini sotish va o‘rmonchilik bilan shug‘ullanish taqiqlanadi. Taqiq 2025-yilning 1-yanvaridan kuchga kirishi xabar qilinmoqda.
Omsk viloyatida esa 2025-yil 1-martidan boshlab migrantlarga yetti sohada ishlash taqiqlanadi.
Omsk viloyati gubernatori Vitaliy Xotsenko migrantlarga transport, ta’lim, sog‘liqni saqlash, savdo va ovchilik sohalarida ishlashni taqiqlovchi qarorni imzolagani haqida “Meduza” nashri xabar bermoqda. Shuningdek, xorijiy fuqarolarga dori ishlab chiqarishda ishlash va «ijtimoiy xizmatlar ko‘rsatish» bilan bog‘liq lavozimlarni egallash taqiqlangan. Omsk gubernatorining qarori 2025-yil 1-martidan kuchga kiradi.

Мигрантам в Иркутской области запретили работать в такси, торговле и образовании. Такой указ подписал губернатор Игорь Кобзев, сообщает «Сибирский экспресс».
Иностранным гражданам в Иркутской области также запретят работать в транспортной сфере и производствах лекарств, продавать лесоматериалы и заниматься лесоводством. Запрет вступит в силу в 2025 году.
С 1 марта 2025 года в Омской области мигрантам запретят работать в семи отраслях
ГубернаторОмской области Виталий Хоценко подписал указ, по которому мигрантам запрещено работать в транспортной сфере, образовании, здравоохранении, торговле и охоте. Кроме того, иностранным гражданам запретили устраиваться на производства лекарственных препаратов, а также занимать должности, связанные с «предоставлением социальных услуг».