Дарслик кореялик талабаларнинг ўзбек тилини ўрганишлари учун В1 халқаро даражаси талаблари асосида тайёрланди, деб хабар беради Uzbek.life.
Жанубий Кореяда махсус чет тилларини ўрганиш лойиҳаси (CFLE) доирасида халқаро тил билиш даражаси талаблари асосида дарслик яратилди.
Дарслик Тошкент давлат шарқшунослик университети ректори Гулчеҳра Рихсиева ва Ханкук чет тиллари университети профессорлари – Азиза Машраббекова ҳамда Ли Джи Ин билан ҳамкорликда тайёрланиб, нашр қилинди.
Мазкур дарслик кореялик талабалар учун тайёрланган бўлиб, хорижликларнинг ўзбек тилини билиш В1 халқаро даражасини ўзлаштиришга мўлжалланган.

Учебник подготовлен для корейских студентов на основе международного языкового уровня В1, сообщает Uzbek.life.
В Южной Корее в рамках Специального проекта изучения иностранных языков (CFLE) на основе требований международного языкового уровня создан учебник «Узбекский язык».
Учебник подготовлен и издан в сотрудничестве с ректором Ташкентского государственного университета востоковедения Гульчехрой Рихсиевой и профессорами Ханкукского университета иностранных языков Азизой Машраббековой и Ли Джи-инь.
Данный учебник подготовлен для корейских студентов и предназначен для иностранцев для владения узбекским языком на международном уровне В1.